Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty Mobile’ın geliştiricisi mobil oyun Contra’yı herkese sunacak

Call of Duty Mobile’ın geliştiricisi mobil oyun Contra’yı herkese sunacak

1990'lı yıllarda oyun oynayanlar bilir Contra o dönemin sevilen oyunları arasında yer alıyor. Call of Duty Mobile'ın geliştirici stüdyosu olan TiMi Studios, 2017 yılında Contra'nın mobil sürümü olan Contra: Return'ü yayımlamıştı. Oyun küresel çapta bütün ülkelere verilmemiş sınırlı ülkelerde oyunseverlere sunulmuştu.  Konami ve Garena iş birliği sonucunda oyuncuların karşısına çıkan oyunun, başarısı diğer ülkelere doğru genişlemesini sağlıyor. 

Contra: Return, karşımıza ilk olarak Haziran 2017'de Çin'de yayımlanmasıyla çıkmıştı. Daha sonraTayvanlı oyuncularla buluşan oyun olumlu geri dönüşler almaya başlamıştı. Adım adım genişlemeyi tercih eden Garena, oyunun İngilizce sürümünü ise Güney Asya ülkelerinde 2018 yılında yayımladı. Timi Studios, şimdi de oyunu diğer ülkelere açmayı planlıyor. 

Contra: Return şu anda yalnızca Android kullanıcıları için sunuluyor.  Müzikler, silahlar ve karakterler de dâhil olmak üzere 90'lardaki Contra ile büyük benzerlikler taşıyan mobil oyunun hikâye tabanlı olduğunu söylemek mümkün. Oyunun çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere iki farklı şekilde oynanabiliyor.