Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2022 grup aşaması 4. gün ön izlemesi

Worlds 2022 grup aşaması 4. gün ön izlemesi

Worlds 2022 grup aşamasında heyecan 4. gün maçlarıyla devam ediyor! LCK ve LPL arasındaki çekişme devam ederken LEC bu rekabete bir şekilde dahil olmaya çalışıyor, LCS ise… 0 galibiyetle herkesi uzaktan izliyor.

Grup aşamasının 3. gününde neler oldu?

LCS temsilcileri turnuvadaki kötü performansına son hızla devam ediyor

Çok keyifli maçların yaşandığı ve daha grup aşamasından izleyicilere istediğini vermeyi başaran Worlds 2022, Kuzey Amerika temsilcileri için kabus gibi geçiyor. Ev sahibi takımlar, şu ana kadar çıktığı 7 maçtan da mağlubiyetle döndü.

Günün LCS için ilk maçı 100 Thieves’in Gen.G ile karşılaştığı maçtı. Takımın nişancısı FBI maçın başında geri düşse ve tekrardan toparlayamasa da Ssumday harika bir koridor aşaması geçirdi. Doran karşısında üstünlük almayı başaran tecrübeli üst koridor, takım savaşlarına bunu yansıtmayı başarsa da Gen.G kompozisyonunun taşıyıcılarına ulaşmasını engelleyebilmesi, 100T’nin başına büyük dert açtı ve Ssumday ile Closer’ın iyi performansına rağmen takım 2. mağlubiyetini aldı.

Günün devamındaki maç ise çok daha acı vericiydi. T1 ile karşılaşan LCS şampiyonu Cloud9, zorlu rakibi karşısında çok kötü bir performans sergiledi. Oyun boyunca neredeyse hiçbir proaktif karar vermeyen ve sadece T1’ın yaptıklarına cevap veren takım çok kötü bir oyun ortaya koyarak 25 dakikada sert bir yenilgi aldı. Takımın genç üst koridoru Fudge’ın Worlds’teki 3. maçında da karşı seçim yaparak güçlü taraf oynamak istemesi ama yine başaramaması büyük tepki çekti.

Cloud9’ın bu kötü oyunu karşısında şok olan sadece izleyiciler de değildi. Ünlü nişancı Rekkles’ın Cloud9’ın makro oyunu karşısında verdiği tepkiler, LoL subreddit’inde günün en çok etkileşim alan gönderileri arasına girdi.

Bu maç hakkında inanılmaz olan tek şey Cloud9’ın makro oyunu değildi. LoL esporunun GOAT’u Faker, C9 karşısında kariyerinin 100. Worlds maçına çıktı ve bunu yapan ilk oyuncu oldu. Faker’ın bu 100 maça %72 kazanma oranıyla ulaşmış olması ise bir başka inanılmaz nokta.

Fnatic için çok talihsiz bir maç

Geçtiğimiz gece LEC seyircileri için de pek keyifli geçmedi. Günün ilk karşılaşmasında Rogue, GAM Esports’u kolayca yense de Fnatic vs EDward Gaming maçı tam bir felaketti. 

3. güne 2-0 giren Fnatic, son Dünya Şampiyonu’nu yenmesi durumunda çeyrek finale çıkmayı neredeyse garantileyecekti. Seçim/yasaklama ekranından da fena çıkmayan, hatta EDG’nin Lee Sin tercihinden dolayı üstün çıktıklarını söyleyebileceğimiz Fnatic, oyunun daha ilk 2 dakikasında geri dönülemez bir hata yaptı. Dakika 1.30’da rakip kırmızı güçlendirmeyi çalmaya çalışan Razork, Upset ve Hylissang üçlüsü EDG’nin 5 kişilik savunmasıyla karşılaştı. Normalde koridor eşleşmesinden dolayı erken oyunu geride geçirmesi beklenen yıldız nişancı Viper, bu pozisyonun devamında 2 skor çıkararak inanılmaz bir avantaj yakaladı. Bunun üstüne 5. dakikada Jiejie tarafından atılan baskın Fnatic’in Kalista’lı alt koridorunun kabus gibi geçen oyununa bir darbe daha vurdu. Oyunun ilerleyen dakikalarda Fnatic maçı lehine çevirecek pozisyonlar yakalasa ve Humanoid de inanılmaz oynasa da yapılanlar yeterli olmadı ve EDG, Fnatic karşısında kritik bir galibiyet aldı.

LCK 3-2 LPL

LCK vs LPL rekabeti bu Worlds oldukça keyifli ve yakın geçiyor! Ön eleme aşamasında DRX’in RNG karşısında aldığı galibiyetin ardından grup aşamasında birbirlerine karşı 2-2 olan bu iki devin çekişmesi oldukça yakın ilerliyor. 

Geçtiğimiz gecenin son maçında da DRX ve Top Esports’un mücadelesini izledik. JackeyLove’ın imza şampiyonu Draven ile oynadığı maçta DRX takımca güzel bir performans sergiledi ve çoğu kişi için beklenmedik şekilde net bir galibiyet aldılar. DRX, bu gece oynayacağı sonraki maçında grubun açık ara en zayıf gözüken takımı GAM Esports ile karşılaşacak ve 2. galibiyetini almaya çalışacak.

Bu gece bizi neler bekliyor?


Bu gece LEC ve LCS takımları, LCK ve LPL’e karşı zorlu sınavlar vermeye devam edecek. Günün ilk maçında G2 Esports, grubun en korkutucu takımı JD Gaming Intel ile zor bir maç oynayacak. Sonraki maçta ise turnuvaya çok iyi başlayan Rogue, Top Esports ile karşı karşıya gelecek ve günün LEC takımlarını içeren kısmı sona erecek. Sonraki maçlarda daha önce bahsettiğim gibi çok kötü bir turnuva geçiren ve sadece skor olarak değil performans olarak da oldukça kötü gözüken LCS, DWG KIA ve RNG karşısında grup aşamasındaki ilk galibiyetini almaya çalışacak. Günün LCK ve PCS/VCS takımlarını içeren son 2 maçı ise muhtemelen tek taraflı karşılaşmalara sahne olacak.

Temsilcilerimizin maçları:

  • Broken Blade: 00.00 | G2 Esports vs JD Gaming Intel
  • Kaori: 02.00 | DWG KIA vs Evil Geniuses
  • Closer: 03.00 | 100 Thieves vs RNG

Günün öne çıkan maçları:

  • 01.00 | Rogue vs Top Esports

Yorum ekleyin