Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ARAM’ın en iyi 5 şampiyonu

ARAM’ın en iyi 5 şampiyonu

Şüphesiz League of Legends oyununda ARAM modu tutkunları, son zamanlarda oyun modunun biraz değiştiğini hissetmiştir. Nitekim gerçekten her gelen yamada ARAM moduna özel güçlendirme veya zayıflatma alan şampiyonlar, tek koridorda oynanan bu oyun moduna büyük bir etki ediyor.

Şimdi sizlere 9.24 yamasında ARAM’ın en güçlü 5 şampiyonunu tanıtacağız.

5. Sona

Bütün değişimlere rağmen müziğin dehası Sona, ARAM şampiyonları arasında hala güçlü bir konumda. Takım arkadaşlarına uyguladığı alan iyileştirme etkileri, sersemletme etkisine sahip Kreşendo(R) yeteneğiyle Sona gerçekten fark yaratabilecek bir şampiyon, e tabi onu zarlayarak denk getirebilecek kadar şanslıysanız.

4. Maokai

League of Legends’in çarpık terantı Maokai, yetenek kitinden dolayı ARAM’ın en değerli şampiyonlarından. Pasif yeteneği Öz Büyüsü’nden gelen iyileştirmesi ve rakipleri bir hayli yoran Fide Atışı(E) yeteneğiyle hem yorucu bir dürtme potansiyeline hem de bir hayli yüksek iyileştirmeye sahip. Tüm bunlar yetmezmiş gibi tüm koridoru kaplayan Doğanın Hükmü(R) yeteneğiyle muhteşem bir savaş başlatma kitine sahip. Sizlere tavsiyemiz Maokai ile bir tank biraz yetenek gücü itemleri alarak rakiplerinizi alaşağı etmeniz.

3. Ziggs

Oyunumuzun Sihirmayın Uzmanı, şüphesiz diğer yetenek atışı odaklı büyücüler gibi, ARAM’ın hakimi şampiyonlar arasında. Ziggs diğer büyücülerden, sahip olduğu ufak kitle kontrol yeteneği Patlayıcı Lokumu(W) ve Sihirmayın Tarlası(E) yeteneği  ile birlikte sıyrılmış durumda. Bu yetenekler sayensinde Yasuo ile beraber çılgın kombinasyonlara gidebilirsiniz. Ayrıca Cehennem Bombası(R) yeteneğinin sahip olduğu devasa alan ile takım savaşlarının bitircisi olabilir, tek koridorlu bu modda Seksek Bomba(Q) yeteneğiyle rakiplerinizi bezdirebilirsiniz. Unutmayın sihirdar yeteneklerinden mutlaka Berrak Zihin alıp, bitmek bilmeyen bir mana değerine sahip olabilir, rakiplerinizi alaşağı edebilirsiniz.

2. Swain

ARAM modunda şüphesiz en güçlü yetenekler alan etkisine sahip olanlardır. Swain’in sahip olduğu Kımıldama(E) yeteneği sahip olduğu sabitleme ile tek koridorlu bu modda bir hayli değerli. Yüce Noxus Generali Swain kitle kontrol etkisindeki şampiyonları pasif yeteneği Kuzgün Sürüsü ile birlikte kendisine doğru çekebilir, takım arkadaşlarına savaş başlatma şansı tanıyabilir. Ayrıca Ziggs gibi mana değeri endişesi taşımayan Swain, topladığı tayflar sayesinde can ve mana kazanarak, yorulması zor bir şampiyon haline dönüşüyor.

1.  Teemo

Listenin başında belki de hiç beklenmedik şekilde Vadi’nin Çevik İzcisi Teemo var. Yeni 9.24 yamasıyla birlikte, oyun içi tasarımcısı Stephen “Mortdog” Mortimer, kolayca kabul edilebilir bir şekilde, Teemo’nun Tehlikeli Tuzak(R) yeteneğiyle tek koridorlu haritayı adeta mayın tarlasına dönüştürerek birincilik koltuğuna oturduğunu söyledi. Yeteneğin vurduğu yüksek hasar bir yana, rakipleri yavaşlatması ve etrafına da yayılmasıyla adeta rakiplerine saç baş yoldurur durumda. Aynı zamanda Kör Eden Dart(Q) yeteneği sayesinde rakiplerini kör etmesiyle takımınıza saldıranları durdurmakta da bir numara.