Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Damonte yuvada kaldı

Damonte yuvada kaldı

League of Legends sahnesinin tecrübeli ekiplerinden Dignitas, son aylarda belirsizlik süreci yaşayan  Kuzey Amerikalı oyuncu Tanner “Damonte” Damonte’yi akademi kadrosuna dahil etti.

Damonte 2019 sezonu son bulduğunda takımı Dignitas’ın sözleşmesinde yer alan ikinci yıl maddesini reddedip onu serbest bıraktığını açıklamış ve serbest oyuncu olduğunu duyurmuştu. Zaman geçtikçe duyurulan kadrolarda Damonte’nin yer almayışı birçok Kuzey Amerikalı analist ve taraftarın endişelenmesine sebep oldu. Çünkü Kuzey Amerika ligi takımları da tıpkı gelişmeye çalışan bölgeler gibi bütün yatırımlarını yabancı oyuncu statüsündeki oyunculara yapıyor, genç yeteneklere önem vermiyordu.

Geçtiğimiz sezon boyunca Damonte, orta koridor oyuncuları arasındaki sıralamada istatiksel olarak üçüncü seçilmiş hatta takımının tarihindeki ilk Dünya Şampiyonası katılımına büyük ölçüde katkıda bulunmuştu. Sezon sonundaki eleme aşamasında, 22 yaşındaki yetenekli oyuncu 4.0 KDA ve yüzde 50 ilk kan oranına sahipti. Bu rolü düşünüldüğünde gayet etkileyici bir istatistik.

Nitekim Dünya Şampiyonası’nda göz alıcı bir performans sergileyememiş olsa da, takımının en kötü görünen kısmı da değildi. Damonte şüphesiz yerli ve yetenekli orta koridorların bolca yetiştiği bir bölgede ancak çoğu severin düşündüğü gibi acaba akademi seviyesinde kendini geliştirebilecek veya gösterebilecek mi?

Dignitas henüz akademi kadrosunu tamamlamadı. Bu durum Damonte’nin bireysel olarak ana takımdaki rolü için bir savaş verebileceğinin sinyallerini veriyor çünkü şüphesiz oluşturulabilecek akademi kadrosunun bir hayli önünde bir oyuncu.