Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LPL’e yeni bir takım katıldı

LPL’e yeni bir takım katıldı

Wuhan merkezli esports organizasyonu eStar, yaptığı duyuruyla Çin League of Legends ligi olan LPL’e dahil olduğunu açıkladı. eStar League of Legends takımı 2020 Bahar Mevsimi’nden itibaren LPL’in bir parçası olarak mücadele edecek.

Yapılan duyuruya göre takım eski Invictus Gaming oyuncusu Liu “pdd” Mou ve Wuhan Tourism Development Investmen Group’tan yatırım aldı. Yatırım bedelinin 14.3 milyon dolardan fazla olduğunu belirtiliyor.

Ağustos ayında eStar, Wuhan merkezli şirketler ile iş birliği anlaşmaları imzalamıştı. Bu şirketler arasında donanım üreticisi NINGMEI, Hankou Bank ve araç paylaşma markası Dongfeng Travel da bulunuyor. Organizasyon ayrıca şehirde bir merkez oluşturulacağını açıkladı.

2014 yılında eski Warcraft III oyuncusu Sun “xiaOt” Liwei tarafından kurulan eStar’ın Honor of Kings takımı (eStarPro) da bulunuyor. eStarPro, Honor of Kings World Cup’ta 2 milyon dolar ödül kazanmayı da başarmıştı. Organizasyon aynı zamanda franchise sistemine geçen CrossFire liginde de bir takım bulunduruyor.

LPL’in 2020 yılı için 18 takıma genişlemesi bekleniyor.