Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Worlds 2022 grup aşaması 2. gün ön izlemesi

Worlds 2022 grup aşaması 2. gün ön izlemesi

Worlds 2022 grup aşamasında ilk günü geride bıraktık! EU > NA denildi, “JDG yine mi?” diye sorgulandı, abartılı tepkiler verildi, Worlds heyecanı kaldığı yerden devam etti.

Worlds 2022 grup aşaması ilk gününde neler yaşandı?

EU > NA

Worlds 2022 grup aşamasının ilk Avrupa vs Kuzey Amerika karşılaşmasında Cloud9 ile Fnatic kozlarını paylaştı ve galip gelen taraf Fnatic oldu! Oyun planını daha doğru uygulayan ve görece kolay bir maç geçiren Fnatic böylece zorlu A grubuna galibiyetle başladı. Maçın öne çıkan oyuncusu ise 8/0/5’lik Aphelios performansıyla yıldız nişancı Upset oldu.

Günün devamında DWG KIA’ya karşı hoş zamanlar yaşamayacak olan G2 Esports’un ormancısı Jankos, maçın ardından paylaştığı tweet’te MAD Lions’ın Evil Geniuses’a 3-0 kaybettiği seriye de gönderme yaparak “NA, EU’ya kaybediyor. Her şey normale döndü.” dedi.

LCS sert bir açılış günü geçirdi

Cloud9’ın LCS finalindeki formundan ve Evil Geniuses’ın MAD Lions’ı ezmesinden sonra tekrardan umutlanan Kuzey Amerikalı taraftarlar, temsilcilerinden izlemesi zor ilk gün performansları gördü.

Cloud9’ın günün ilk maçını kaybetmesinin ardından LCS finalisti 100 Thieves, Güneydoğu Asya ligi PCS şampiyonu CTBC Flying Oyster ile karşı karşıya geldi. Çoğu taraftar bir büyük bölge takımı olan 100 Thieves’in rakibini yenmesini beklese de işler beklenildiği gibi (özellikle 100T adına) gitmedi. Closer’lı 100 Thieves, maçın en başından beri rakibine diş geçiremedi ve CFO karşısında sert bir yenilgi aldı.

LCS için günün son maçında Kaori’li Evil Geniuses, LPL şampiyonu JD Gaming Intel’le karşılaştı ve sanırım taraftarların en az umutlu olduğu maç onları en çok şaşırtan maç oldu. Maçın sonunda galip gelen taraf Çin şampiyonu olsa da özellikle Kaori’nin parladığı maçta Evil Geniuses maçın bir bölümünde rakibini zorladı fakat güçlü rakiplerini devirmeyi başaramadı.

LCK 2-1 LPL

LoL esporunun güncel en büyük rekabeti olan Çin vs Kore rekabetinde grup aşamasındaki ilk gün beraberlikle kapandı! Günün son 2 maçı Çin ve Kore takımlarının karşılaşmasına sahne oldu.

İki köklü espor organizasyonunu getiren T1 vs EDG maçında MSI 2022 finalisti T1, son Dünya Şampiyonunu 22 dakikada alt etmeyi başardı. Bu maç ayrıca içerisinde bir başka hikaye daha barındırıyordu: usta vs çırak. Bir zamanlar SKT T1’da Faker’ın gölgesinde yedek orta koridor olarak bulunan Scout ile Faker’ı karşı karşıya getiren maçta usta, bu sefer galip gelen taraf oldu. Faker, Worlds 2022’ye muazzam başladı.

Günün son maçında da turnuvanın en büyük favorisi Gen.G ile son MSI şampiyonu RNG karşı karşıya geldi. Yarım saat süren maçta RNG rakibine şans vermeden bu zorlu karşılaşmayı kazandı ve gruptaki en büyük rakibini yenmesiyle grup 1.liği için de büyük bir avantaj elde etti.

Grup aşaması 2. günü


2. günün açılış maçı LEC şampiyonu ile DRX’i karşı karşıya getirecek. Ön eleme aşamasında Zeka ve Deft’in formda gözüktüğü ama önceki zayıflıklarının hala devam ettiğini gördüğümüz DRX, LEC finalinde rakibine şans tanımayan ve üzerlerine yapışan choker söylemini bu sefer boşa çıkaran Rogue’u devirecek kadar iyi mi birlikte göreceğiz.

Günün devamında Evil Geniuses vs Fnatic maçında temsilcilerimiz karşı karşıya gelecek, Batı takımları şu ana kadar turnuvada aradaki makasın iyice açıldığını gördüğümüz Doğu takımlarını yenmeye çalışacak ve Vietnam şampiyonu GAM Esports uzun bir aradan sonra ilk Worlds karşılaşmasına çıkacak. 2. günü ise çok keyifli bir maçla kapatacağız. G2 Esports’a karşı net bir galibiyet alan DWG KIA ve Evil Geniuses’a karşı beklediğinden fazla zorlanan JD Gaming Intel, Vadi’de kozlarını paylaşacak.

Temsilcilerimizin maçları:

  • Broken Blade & Kaori: 01.00 | G2 Esports vs Evil Geniuses

Öne çıkan maçlar:

  • 00.00 | Rogue vs DRX: Formdaki DRX, LEC şampiyonunu geçebilecek mi?
  • 01.00 | Evil Geniuses vs G2 Esports: JDG’yi sallamayı başaran EG, son MSI’da 6 denemede de elini bükemedikleri G2’yu yenebilecek konuma geldi mi?
  • 05.00 | DWG KIA vs JDG: LPL vs LCK, 4. tur

 

Yorum ekleyin