Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Warriors Gaming, NBA 2K The Turn şampiyonu oldu

Warriors Gaming, NBA 2K The Turn şampiyonu oldu

NBA 2K için 2019 yılının sezon içi turnuvalarından ilki sona erdi. 9 Mayıs tarihinde başlayan ve Las Vegas’ta düzenlenen The Turn turnuvasının şampiyonu Warriors Gaming oldu.

Warriors Gaming’in şampiyonluk rotası çeyrek finaller ile başladı. Çeyrek finallerde, Celtics Crossover Gaming, 76ers Gaming ile karşı karşıya geldi ve ardından turnuvanın favorilerinden Pacers Gaming’i geride bıraktı. İkinci çeyrek final karşılamasında olanların aksine, takım ikinci günün ilk karşılaşmasında istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Warriors Gaming, yarı final aşamasına yükselme hakkı kazandı. İkinci gün, Jazz Gaming ve T-Wolves Gaming karşı karşıya geldi,  Jazz Gaming, T-Wolves Gaming’in puanını 6’da tutmak için zayıf bir savunma performansı sergiledi, yine de 56/ 53 skorla kazandı. Jazz Gaming cephesinde, takımın en etkili performansını sergileyen isim 23 puanla Gliz oldu.

Bir sonraki karşılaşma, Bucks Gaming ve Kings Guard Gaming arasındaydı. Bu karşılaşmada, Kings Guard, Bucks tarafından mağlup edildi ve yarı final aşamasında Bucks Gaming’in karşısında 76ers yer aldı. Maç, 55/ 51 skorla Bucks lehine bitti. Galip takımdan Arooks 29 puan kaydederken Plondo da öne çıkan bir diğer isim oldu.

Yarı final aşamasında moladan sonraki ilk karşılaşma, Bucks Gaming ve 76ers arasında gerçekleşti. Bucks Gaming, 9 puana sahipti ve Steez’in güçlü performansı göz doldursa da bu yeterli olmadı. 76ers maçın galibi oldu. Diğer bir yarı final karşılaşmasının tarafları Jazz Gaming ve Warriors Gaming cephesinden bakınca Warriors Gaming’in etkili performansı göz ardı edilemez şekilde öndeydi. Bu durum değişmedi ve Warriors Gaming galibiyete ulaşan taraf oldu. Bu performansı Büyük Final karşılaşmasında da sürdüren Warriors Gaming, hem final maçını hem de turnuvayı galibiyetle bitirdi ve şampiyon unvanını kazandı. 180 bin dolar olan ödül havuzunun yarısını almaya hak kazanan takım kupaya da ulaştı.