Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Warner Music ve Tchibo LEC’e sponsor oldu

Warner Music ve Tchibo LEC’e sponsor oldu

Riot Games, LEC (League of Legends European Championship) için sponsorluk havuzunu genişletmeye devam ediyor. LoL’un yaratıcısı olan firma son olarak Warner Music ve Tchibo ile anlaşmaya vardı.

Sponsorluk kapsamında Warner Music, 2019 Yaz Mevsimi için LEC’in resmi müzik ortağı olacak. Her mola için Warner Music en az bir şarkı sunuyor olacak ve ayrıca New York merkezli şirket, LEC için henüz açıklanmayan bir içerik dizisi de hazırlayacak.

Alman kahve üreticisi Tchibo ise Almanya, Avusturya ve İsviçre'yi kapsayan DACH bölgesinde LEC’in ilk ulusal ortağı olmuş olacak. Sponsorluk kapsamında Tchibo, LEC’in Almanya menşeili yayın ortağı olan Summoner’s Inn için yayın öncesi şovun sponsoru olacak.

Riot Games Avrupa’nın Sponsorluklar ve İş Geliştirme Başkanı olan Alban Dechelotte yeni sponsorluk anlaşmalarıyla ilgili şunları söyledi:

“İki muhteşem marka Warner Music ve Tchibo ile beraber Yaz Mevsimi’ni başlatıyoruz. Warner Music ve sanatçılarıyla olan yaratıcı ortaklığımız, LEC ve hayranlarımız için yeni bir müzikal zarafet ve daha da fazla içerik katacak.”

“Tchibo ilk ulusal parterimiz olacak. Ulusal ortaklıklar, belirli pazarlarla ilgilenen markalar için özel bir yaklaşım sunmamızı sağlayacak. Elbette bu sadece LEC’in sunabileceği bir imkan çünkü ana pazarlarımızdaki yerel yayıncı ortaklarımız (Fransa'da O'Gaming TV, İspanya'da LVP, İtalya'da PG Esports, Polonya'da Frenzy ve Almanya’da Summoners Inn) sayesinde yayınlardan önceki şovlarda Tchibo sponsorluğunda yayınlar gösterime girebilecek."

Riot Games, franchising uygulamasının yanı sıra ismini EU LCS'den LEC'e dönüştürerek yeni kimliğine kavuştuğundan beri çok sayıda yeni ve tanınmış sponsorluk anlaşmsına imza attı. Bunlar arasında Beko, Red Bull, DXRacer, Foot Locker, Logitech G, Kia Motors, Alienware ve Shell gibi dünya devleri yer alıyor.

Riot Games önümüzdeki günlerde sponsorluk anlaşmalarını arttırmaya devam ettikçe, daha fazla markanın ilgisini ve dikkatini çekmeye başladıkça sektörün daha da büyümesi kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor. 

via: esportsinsider