Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

VFŞL 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Vodafone Freezone Şampiyonlık Ligi’nin ilk haftası tamamlandı.

Yaz mevsiminin ilk haftası geride kalırken ligde neredeyse eşitlik söz konusu. Her takımın birbirine diş geçirdiği mücadeleler neredeyse 40 dakika sürüyor. Sadece Royal Youth’un iki maçını kazandığı ilk haftanın ikinci gününde neler yaşandı, maçlar üzerinden inceleyelim.

14:00     GAL – BJK

Cumartesi günü oynadığı DP maçında son saniyelerde yenilen Galakticos, ilk maçında mükemmel bir performans gösteren BJK karşısında günün açılış maçına çıktı. Çok ortalarda giden maçta, alt koridorlara çevrilen gözler koridor aşamasında üstünlük kuran tarafı yakalayamasa da ilerleyen dakikalarda, GAL makro oyunu iyi oynadı. İki takımda en ufak hataları iyi değerlendirse de kazanan taraf Galakticos oldu.

15:00     BUR – FB

Bursaspor Espor yeni kadrosuyla haftayı galibiyetle kapatmak istiyordu. 1907 Fenerbahçe’de ise yeni oyuncuların takımla kucaklaşması için bir galibiyete ihtiyaç vardı. Erken dakikalarda öne geçen BUR, kaybettikleri ejderler ile oyundaki üstünlüğü rakibine verdi. Ardından BOLULU ve Hades’in güzel oyunuyla 1907 Fenerbahçe öne geçtiği karşılaşmayı bitirmek istedi. Normalde 30 dakikadan uzun bir FB maçına alışkın olmamamıza rağmen bu maç neredeyse 50 dakika sürdü. Fakat sonunda kazanan 1907 Fenerbahçe oldu ve ilk haftayı bir galibiyetle kapattı.

16:00     RY – SUP

Mevsimin en iddialı iki takımı günün maçına çıktı diyebiliriz. Oyun başında SUP, sahip olduğu tecrübenin ne kadar büyük olduğunu kanıtlar cinste cezalar kesti. Yeni transfer Cyeol, erken oyunda 3 kez yakalanarak öldü. İşlerin RY tarafında iyi gitmediği anlarda aldığı muhteşem 4 skorla oyunu tekrar Cyeol topladı. Ardından 5 ejderha ve 2 Kadim Ejder’in kesildiği maçta birden çok Kadim Ejder alan taraf RY oldu ve maçı kazanarak haftayı kayıpsız kapatan tek takım oldu. Cyeol ise performansıyla adeta göz doldurdu.

17:00     IW – AUR

Wild Cats cephesi seçim ekranını istediği gibi geçirdi diyebiliriz fakat karşılarında biraz daha tecrübeli oyuncuların olduğu Aurora bu sefer onlara dur dedi. Yaptıkları seçimler ve alt koridor üzerinde kurdukları baskı ile oyunu eline alan takım hata yapmadı ve kazanan taraf oldu.

18:00     GS – DP

Galatasaray Espor yaptığı transferlerin ardından dün aldıkları mağlubiyet sonrası tam eleştirilerin ucunda olacaktı ki bugün sergiledikleri performansla takım içindeki ışığı gösterdiler. GBM ve Balkhan temiz oyunlarıyla kendilerini kanıtladı. Ragner ise geçen mevsim aldığı ödülün hakkını veren bir performas sergiledi diyebiliriz. Crsytal önderliğinde ligde iyi işler yapacağının garantisini veren DP ise bu maçta istediğini alamadı.

 

Maçtan sonra yaptığımız ropörtajları buradan izleyebilirsiniz 

https://youtu.be/g8AOhCWFCT8?t=1