Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 8. Hafta Birinci Günün Ardından

VFŞL 8. Hafta Birinci Günün Ardından

VFŞL’de çekişmenin zirvede olduğu bir günü daha geride bıraktık. Yaşanan önemli olayları ve maçların özetlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

AUR-GAL

Günün ilk maçında ikinciliğin önemli adaylarından Aurora ve kadrosunda değişikliğe giden Galakticos karşılaştı. Her ne kadar maç çok çekişmeli ilerlese de Galakticos ekibi aldığı ‘’Ninja Baron’’ kararıyla oyunun kilidini açmayı başardı. Galakticos ufak kayıplara rağmen oyunu kapatmayı bildi ve kazanan taraf oldu. MVP ise 11/1/4’lük harika Corki performansıyla XKENZUKE oldu.

SUP-BUR

Play-off’lara katılmak için her şeyini ortaya koyan iki takım Vadi’de kozlarını paylaştı. Erken oyunda her iki takım da ufak hamleler yaparak birbirini tarttı. Lakin Bahçeşehir SuperMassive orta koridorda yaptığı güzel savaşla oyuna hız kazandırdı. Üst üste objektifler alan SuperMassive galip gelerek play-off yarışında çok önemli bir galibiyet aldı. MVP ise son zamanların formda ismi fabFabulous oldu.

DP-IW

Sürpriz yapma potansiyeli çok yüksek iki takımın karşılaşması çok hızlı başladı ve bu tempo IW ekibinin Nexus’u yıkılana kadar sürdü. İstanbul Wildcats yaptığı hamleler sayesinde dizginleri ele almaya başlasa da Dark Passage bu gidişatın daha fazla sürmesine izin vermedi. Rakibinin hatalarını kollayarak durumu eşitleyen Dark Passage Ejderhayı çalıp takım savaşını kazanarak harika bir ivme yakaladı. Baron Nashor’u da katleden ekip güzel bir takım savaşıyla oyunu kazandı. Son savaşta attığı Dörtte Dört ile Naru MVP ödülü ile birlikte taraftarın alkış ve tezahüratlarını kazandı.

FB-GS

Günün en çok beklenen maçı, Aurora’nın kaybetmesiyle birlikte ikincilik için çok daha önemli bir maça dönüştü. Dumbledoge Alt Koridorda Hades-Blue ikilisine koridoru zindan ederek adeta kendine hoş geldin partisi düzenledi. Aynı üstünlüğü üst koridorda Untara da yakalayınca maçın temposu ve heyecanı iki katına çıktı. 1907 Fenerbahçe her ne kadar rakibine objektif göstermese de Galatasaray altın farkının açılmasına izin vermeyerek Orta Koridorda yaptığı savaşla birlikte en büyük objektif Baron Nashor’u alarak üstünlüğü ele geçirdi. Galatasaray Espor bu üstünlüğü sürdürerek galip gelmeyi bildi ve 1907 Fenerbahçe’ye karşı ilk galibiyetini almayı başardı. Dumbledoge ise imza şampiyonlarından biri Pyke ile MVP ödülünü kazandı. Bu galibiyet Galatasaray Espor’a ikincilik yarışında büyük bir avantaj sağladı.

RYL-BJK

Günün son karşılaşması lider Royal Youth ve ikinci Beşiktaş arasında gerçekleşti. Her iki takım da yerini korumak için çok temkinli olmasına rağmen Royal Youth gerek objektif gerek kuleler olsun maçı hep birkaç adım önce götürdü. Royal Youth ekibi haritaya güzel bir şekilde dağılarak rakip kuleleri kolay bir biçimde düşürdü. İlerleyen safhalarda rakibini hatalara sürükleyen Royal Youth kontollü bir biçimde oyunu bitirmesini bildi ve günün son maçında vadiden galip ayrılan takım oldu. MVP ise 1/1/7’lik Kartush performansıyla Closer oldu.