Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri F1 New Balance Esports Series Çin Şampiyonası ayrıntıları açıklandı

F1 New Balance Esports Series Çin Şampiyonası ayrıntıları açıklandı

Formula 1 (F1) ve Juss Intellispor, F1 New Balance Esports Series Çin Şampiyonası’nı 2019’un sonuna kadar sürecek olan yeni bölgesel rekabetle Ağustos’ta başlatacak.

Çin Şampiyonası, mevcut F1 New Balance Esports Serisi Codemasters F1 2019 oyununun bir parçası ve Çin'in Doğu, Kuzey, Güney ve Ortabatı bölgeleri için eleme etkinlikleri düzenleyecek. Bölgesel finallerinin ardından 100 üst düzey yarışçı Büyük Finaller’e katılma hakkı kazanacak.

Sadece Çin Şampiyonası Büyük Finalleri'nin şampiyonu ve ikincisi 2020 F1 Esports Pro Draft’ına katılabilecek. Burada 10 resmi Formula 1 takımı gelecek sezon için kendilerini temsil edecek yeni sürücüler seçecek. 29 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri ​​arasında Şangay'daki CapitaMall LuOne'de ısınma etkinlikleri düzenlenecek. 

F1 Esports ve Büyüme’den sorumlu yöneticisi Julian Tan: “Bölgesel ilk eleme şampiyonluğumuz olan F1 Esports Serisi Çin Şampiyonası'nı, gelişmekte olan espor dünyasına girişimizden sadece iki yıl sonra başlattığımız için çok mutluyuz. Çin, Formula 1 için inanılmaz derecede önemli bir pazar ve biz F1 Esports’un motor sporları tutkusunu arttırma ve bölgede özellikle yeni nesil hayranlarımız arasında motor sporlarına olan sevgiyi besleme konusunda çok önemli bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. Biz onlarla yeni ve inovatif yöntemlerle etkileşime geçmek istiyoruz ve espor bunun için çok doğru bir araç. İlki gerçekleşecek olan Çin F1 Esport elemeleri ve kazananları 2020 Pro Draft’a davet etmek için sabırsızlanıyorum."

The 2019 F1 New Balance Esports Series 500.000$ ödül havuzuna sahip olacak. Çin Şampiyonası ilk olarak 2019 sezonu detayları ile birlikte Nisan ayında açıklandı ve Şangay Uluslararası Pisti'nde Formula One Heineken Çin Grand Prix 2019'da bir ısınma etkinliği düzenlendi.

Juss Intellisport Co. Ltd., Çin menşeili bir girişim olan Shanghai Jiushi Group’un bir parçası konumunda. Shanghai Jiushi Group aynı zamanda Shanghai International Circuit ve Nisan ayındaki F1 yarışını düzenleyen Juss Event’in de sahibi. Özetle Shanghai Jiushi Group’un hem Çin’in F1 yarışında hem de F1 Esports girişimlerinde çalışmaları var.