Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 3. Hafta İlk Gün Maçları

VFŞL 3. Hafta İlk Gün Maçları

VFŞL 3. Hafta İlk Gün Maç Sonuçları

 

Ligin üçüncü haftasında da dengeleri değiştirecek maçlar izledik. Ligin en iyi takımlarından olan 1907 Fenerbahçe ve SuperMassive puan kaybederken, Wild Cats ve Beşiktaş Esports muhteşem oyunlarıyla göz doldurdu.

 

RYL-DP

Günün ilk maçında Royal Youth, Dark Passage karşısında erken oyunda yapılan ufak hatalar sebebiyle geriye düştü. İlerleyen oyunda daha iyi bir makro oyun oynayan RYL kazanan taraf oldu. DP 5 Türk oyuncu avantajını erken oyunda çok iyi kullansa da, tecrübe açısından ufak sorunlar sebebiyle istediklerini yapamadı.

 

GAL-GS

Galaktikos erken oyunda xKenzuke ve alt koridorun akıl dolu oyunlarıyla çok fazla ne geçti. 10-1 gibi bir skorla altın farkını daha da açan GAL, Ranger ve GBM'in iyi oyununa cevap veremedi ve tüm avantajı kaybetti. Maçı kazanan taraf yerine maçı elinde tutamayan GAL izledik diyebiliriz.

 

SUP-BJK

SuperMassive maça 2 Akademi oyuncusuyla çıktı. Takım olarak hareket etmekte güçlük çeken SUP, Robin ve HolyPhoenix'in liderliğinde istediği her görevi yapabildi ve yavaş yavaş galibiyete uzandı. Frozen koridor aşaması skor vermeden ya da almadan geçirdiği için maça çok fazla etki edemedi. Wolf'un güzel Alistar performansı takımını tutmaya yetmedi.

 

FB-IW

Buraya sadece Starscreen yazsak bile maçı özetlemiş oluruz ama yine de Roulette ve diğer takımın katkıları çok büyüktü. Starscreen çok uzun zamandır görmediğimiz bir şeklide takımını adeta tek başına galibiyete taşıdı. 1v1, 1v2 hatta 1v3 gibi durumlarda bile skorlar çıkartan Starscreen, takımını ateşledi ve muhteşem bir zafere liderlik etti.

 

BUR-AUR

Bursaspor Espor alt koridorda her maç olduğu gibi muhteşem bir performans gösterdi fakat hala makro oyunda çok büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Koridor aşamalarını önde kapatsalarda ilerleyen oyunlarda AUR'un güzel oyununa karşılık veremedi. Mojito ise takımın gizli kahramanıydı ve tüm haritaya etki ederek bu güzel galibiyetin mimarı oldu.

 

Oyuncular ile yaptığımız ropörtajları buradan izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=6jzymKZHRR4