Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne doğru: İstanbul WildCats

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne doğru: İstanbul WildCats

2019 Kış Mevsiminde HWA Gaming adıyla mücadele eden ekip, bu sene yepyeni isim, logo ve kadro ile sezona başladı!

Tamamı çaylaklardan kurulu kadrosu ile 8. olmuş, geçtiğimiz mevsimi yeni adıyla Play-Off potasından yalnızca 2 galibiyet uzakta 7.sırada bitirmişti.

Takımda, koç olarak sezona yine Robogod ile devam eden ekip geçtiğimiz mevsimi Supermassive Academy’de geçiren Doctor’u da ekibine kattı.

Gayet iyi bir transfer dönemi geçiren WildCats ekibi, takımın en iyi oyuncularından, 36 kez takımın frormasını giyen ve 12.650 Gold sayısı ile en yüksek istatistiğe sahip StarScreen’i ve %77,70 ile en iyi KPAR ve 9.88 Assist istatistiğine sahip Ferret’i (eski nicki Psychoferret) elinde tuttu ve diğer bölgelere gayet makul transferler yaptı.

Beş Türk kimyası ve hepsinin kendini kanıtlayabilecek iyi oyuncular olması bizi heyecanlandırıyor. İyi bir koç ekibine de sahip olan WildCats ekibi için Play-Off hiç de zor gözükmüyor, ilerisi için de sürpriz adaylardan birisi.

Gelenler: Serin, PBD, Kaori, Doctor.

Gidenler: Joker, Köfte, Roulette, Only35, Mean, chibi, Alaracle

StarScreen:

Kariyerine HWA Gaming ile yani aynı organizasyonla başlayan StarScreen’in bu formayla üst üste 3.mevsimi olacak. 11’lik şampiyon havuzuyla ligin Armut’tan sonra gelen en geniş şampiyon havuzlu oyuncusu olan ve geçen mevsimin “En çok gelişen oyuncu” ödülünü kazanan StarScreen’in yükselen performansının üstüne koymaması için hiçbir sebep gözükmüyor. Bu sene WildCats’tan beklentilerin artmasıyla beraber, StarScreen’den de beklentiler bir o kadar arttı.


Ferret:

Geçen sene akademiden çıkıp, Roulette’den formayı aldığı günden beri yükselen bir ivme gösteren Ferret ise bu mevsim yine çok şey beklenen isimlerden birisi. VFŞL’e çaylak bir oyuncu olmasına rağmen oldukça iddialı bir giriş yapan Ferret, bu mevsim sahneye biraz daha alışması ile beraber WildCats’i yukarıya taşıyacak isimlerden bir tanesi.   


Serin:

Orta Koridor’da ise yeni transfer Serin, takım için en büyük soru işareti gibi duruyor. Geçen mevsimi Aurora’nın akademi takımında geçiren Serin, bu sene WildCats’in başarısı için ter dökecek. Diğer oyunculara nazaran en tecrübesiz isim olarak göze çarpan Serin, kendinden bekleneni verdiği takdirde takımı Play-Off yolunda mutlak favorilerden biri yapacaktır şüphesiz.


Kaori:

Kariyerine AfterShock Esports ile başlayan Kaori, inanılmaz kötü bir sezon geçirse de (2019 Yaz Mevsimi’nde sadece 1 oyuna çıktı) yükselme liginde kendini göstermeyi başarıp Royal Bandits’in (Şimdi ki adıyla Royal Youth) akademi takımının yolunu tutmuştu. Ardından DarkPassage Academy, SuperMassive Academy’de oynadıktan sonra Istanbul WildCats’in yolunu tuttu. Geçen sezon sahneye çıktığı anları saymazsak, onu bir VFŞL takımında ilk defa göreceğiz.


PBD:

PBD, Çilekler ve HWA Gaming’te yedek oyuncu olarak başladığı yolculuğunda; HWA Gaming – 1907 Fenerbahçe serisinin 5.maçında Revanche ile yer değiştirdikten sonra onu sürekli sahnede gördük toplam 30 maçta yer aldı. Geçen sene Dark Passage’in en iyi isimlerinden birisi olan PBD, bu sene Kaori ile beraber Istanbul WildCats’in başarısı için Alt Koridor’da mücadele edecekler. Geçen sene takımının, 6,47 ile en iyi assist değerine fakat 1,06 ile en düşük CSPM ve %4,55 ile en düşük Kill Share oranına sahip.

 

Bakalım bu kadro bu sezon neler yapacak?