Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PGS Berlin, corona virüs sebebiyle ertelendi

PGS Berlin, corona virüs sebebiyle ertelendi

2020 yılında PUBG tarafından düzenlenecek ilk büyük etkinlik olan PGS Berlin, Çin’deki corona virus salgınından dolayı ertelendi.

Nisan ayında düzenlenmesi planlanan etkinliğin henüz hangi tarihte oynanacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Resmi sitesi üzerinden bir duyuru gerçekleştiren PUBG şu ifadeleri kullandı:

PUBG Corporation, aktif bir şekilde, Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum olarak ilan edilen ve güncel bir şekilde yayılan corona virüs haberlerini takip ediyor.

Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarların sağlık ve güvenliğini önceliğimiz olarak alıyoruz ve Nisan ayında gerçekleşecek PGS: Berlin etkinliğini ileri tarihe ertelemek gibi zor bir karar veriyoruz. Tarihler ve bölgesel elemeler de bu değişiklikten etkilenebilir. 2020’de gerçekleşecek dört büyük PUBG global esports etkinliğinde bir değişiklik olmayacaktır ve etkinliğin ne zaman yapılabileceğine ilişkin seçenekleri aktif bir şekilde araştırıyoruz.

Espor taraftarları, oyuncular ve çalışanlarımız için en iyi seçenekleri araştırırken, sizleri de bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

– PUBG Corporation

32 takımın mücadele edeceği turnuvanın 500.000 dolarlık bir ödül havuzu da bulunuyor. Elde edilen gelirin %25’i ise turnuvaya dahil olan takımlar arasında paylaştırılacak.

PUBG’nin de Çin’deki salgından etkilenen oyunlar arasına girdiğini görmek espor camiası açısından şaşırtıcı olmadı. Hali hazırda Çin’deki LoL ligi olan LPL belirsiz bir tarihe ertelenmiş durumda. Overwatch League ise Çin’deki maçlarını iptal ederken Güney Kore LoL ligi olan LCK ise seyircisiz devam ediyor.