Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İstanbul Erkek Lisesi 2. Espor Günleri etkinilği gerçekleşti

İstanbul Erkek Lisesi 2. Espor Günleri etkinilği gerçekleşti

13-16 Ocak tarihlerinde İstanbul Erkek Lisesi Espor Kulübü , geleneksel Espor Günleri etkinliğinin 2.sini düzenledi. Cihazların Adeks tarafından sağlandığı etkinlikle popüler oyunların turnuvaları , workshoplar ve sektörün önde gelenleriyle söyleşiler düzenlendi. Böylece katılımcılar hem eğlendi hem de sektörü daha yakından inceleme fırsatı yakaladı. Ayrıca her gün katılımcılara sınırsız Gol Dondurma ve Pepsi Co. ürünleri ikram edildi.

Etkinlik Pazartesi günü orta kattaki LoL Turnuvası ile başladı. Saat 13.00’da ise okulun en üst katında bulunan Şeref Salonu’nda  Beşiktaş Esports’tan Kireas, Eliwood, Husky Rider, Nova ve Genel Menajer Mahmut Emin Öncel ile panel düzenlendi. Panelde misafirler tecrübelerini katılımcılara aktardı ve sorularını yanıtlayarak esporculuk  ve takım yönetimi konusunda bilgilendirdiler. Ayrıca 4 gün boyunca devam edecek FIFA turnuvasının ilk düdüğü çalındı.

Salı günü ilk etapta CS:GO turnuvasının ilk turları gerçekleştirildi. Devamında ise TFT turnuvası yapıldı. TFT turnuvasında kazanana Vestel K550 kulaklık hediye edildi. Saat 12.00’a gelince büyük ilgi gören Zula etkinlikleri başladı. Önce 1000 lira değerinde ödül havuzunun bulunduğu Zula 1v1 turnuvası gerçekleşti. 13.00’da ise Zula’nın yapımcılarından Genco Alp ile panel düzenlendi. Panelde yerli oyun Zula hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca oyun dünyasına yazılımcı ya da pazarlamacı olarak giriş yapmak isteyen katılımcılar doğrudan bilgi edinme fırsatını yakaladı.

Çarşamba günü CS:GO turnuvasında final aşamasına kadar gelindi. Ayrıca saat 13.00’da Şampiyonluk Ligi’nin en büyük şampiyon adaylarından Supermassive Esports Genel Menajeri Ulaş Gülkirpik ve Cristol ile panel düzenlendi.

Perşembe günü etkinlikteki tüm turnuvaların finalleri gerçekleşti. Ayrıca etkinlikte çeyrek finallerden itibaren maçlar canlı olarak yayınlandı.

Etkinlikte İEL Espor Kulübü Kurucu Başkanı Emir Yüksel şu ifadeleri kullandı.:

““Biz Espor sektöründe liselilerin sadece izleyici ya da oyuncu olarak değil, organizatör olarak da yer alabileceğini kanıtlama hedefiyle yola çıkmış bir kulübüz. Geçen sene bir ilki gerçekleştirerek öğrencilerin düzenlediği ilk Espor haftasını gerçekleştirdik. Her sene bir önceki senenin üstüne kat çıkarak yolumuza devam ediyoruz. 2 sene içinde sadece okulumuzun içinde değil, Türkiye çapındaki tüm kulüpler arasında rekor büyüme hızına ulaştık. Geçen seneki 30 kişilik ekibimiz şu anda 50 kişi olarak devam ediyor. MEB ile Tesfed arasında imzalanan protokol sonrasında ise 2.Dönem itibariyle Türkiye’deki ilk resmi lise espor kulübü olacağız. Aynı şekilde arkamıza Milli Eğitim Bakanlığı desteğini de alarak pek çok ses getiren aktiviteye imza atacağız.”