Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 1. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL 1. hafta 1. gün maçları tamamlandı

VFŞL 14:00'te son iki finalistin vadiye inmesiyle başladı. Yeni transferler ilk defa görücüye çıktı ve maçlarda sürprizler yaşandı. 9 hafta sürecek ve ardından finallerin oynanacağı Şampiyonluk Ligi'nin ilk haftasının ilk gününde oynanan beş maçı detaylı olarak bir göz atalım.

14:00 1907 Fenerbahçe-BAU SuperMassive

Son finalistler kozlarını tekrar paylaşmak için vadiye indi. Kadrosunda 2 değişiklik yapan 1907 Fenerbahçe, geçen mevsimki kadrosunu değiştirmeyen SUP karşısında tekrar galibiyet aradı. Üst koridorda Fab'ın yerine geçen Luana, erken oyunda Stomaged ile Untara'yı keserek ilk kanı aldı. Ardından Stomaged'in baskılı oyunu sayesinde üst koridor çok öne geçti. Ayrıca Luana kendisine yapılan 2 baskından da canlı olarak kaçtı. Bu baskılı oyun sonucunda ilk kulesini kaybetse de oyundan hiç düşmedi. Alt koridorda ise Zeitnot ve Wolf, Hades ve ONLY35'e karşı üstünlük kurdu ve iki skor aldı. Tek kazanma koşulunun Ezreal'i öldürmek olduğunu anlayan 1907 Fenerbahçe, Wix'in güzel ultisiyle bunu başardı ve 3 skor aldı. Ardından Baron kararı veren takım 5 kişi Baron'a başladı. Frozen ve Luana, Neeko ve Syslas ile 1907 Fenerbahçe'ye Baron pitini adeta dar etti ve oyunu kopardı. Ardından yapılan takım savaşında çok üstün bir şekilde önde çıkan SUP maçı bitirdi ve intikamını alarak sezona başladı.

15:00 Beşiktaş Esports-Bursaspor Espor

Beşiktaş Esports lige muhteşem başladı. Bursaspor ise yeni kurdukları güçlü kadrolarını göstermek için elinden geleni yaptı. Fakat KoernKid neredeyse oyunu domine etti. BJK alt koridorunda Sona-Taric seçimi yapan ikili, ilerleyen dakikalarda yaptıkları seçimin hakkını verdi. Bursaspor cephesinde ise tek sorun iletişimsizlikti diyebiliriz. Geçen kısa zaman içinde uyumları arttıkça çok büyük rakiplerini bile alt edecek kadroları olduğunu kanıtladılar.

16:00 Dark Passage-Galakticos

5 Türk oyuncudan oluşan DP kadrosu güç sıralamalarında altlara yazılmıştı. Galakticos'a ise yaptıkları transferlerden sonra play-off'ları garanti gözüyle bakıldı. Fakat bugün oynanan maçta tüm espor severler ilginç anlara tanık oldu. 5 ejder ve Kadim Ejderha'yı alan Galakticos, maçı bitiremedi. Ardından momentum yakalayan DP, geri dönüş için ilk adımı attı. Nexus'un az canı kalmışken tekrar GAL öne geçti ve oyunu bitirmeye gitti. Ardından oyun son kez tekrar döndü ve DP üstünlüğü ile bitti. Bu heyecanlı dakikaları ne kadar anlatsak boş, açıp izlemeniz gerekir.

17:00 Galatasaray Espor-Istanbul Wild Cats

Günün ikinci karşılaşmasında son model kadrosuyla vadiye inan GS, genç yeteneklerden mükemmel bir takım yakalayan IWC karşısına çıktı. Erken oyundan itibaren oyunu eline alan IWC, güçlü rakibine adeta istediği oyunu oynattı ve kazandı. Erken oyunda küçük bir hatayı iyi değerlendiren Roulette, maçın genelinde çok iyi oynadı. Starscreen bu sezon adından sıkça söz ettireceğinin sinyallerini verirken Köfte, karşısındaki tecrübeli oyuncu GBM'e karşı muhteşem bir üstünlük kurdu. Alt koridorda da IWC üstün çıkınca maçı kazanmak için tüm koşullar sağlandı.

18:00 Team Aurora-Royal Youth

Tolerant ve Cyeol transferi ardından yeni takımları hakkında RY cephesinin oyuncularından bir çok spoiler duymuştuk. Yeni takımlarının gayet güçlü olduğundan bahseden oyuncular, AUR karşısında çıktıkları maçta bunu kanıtlamak için ilk adımları attılar. AUR cephesinde ise Madly erken oyunda geriye düştü ve takımına çok fazla yardım edemedi. Cyeol ise çıktığı ilk maçında adeta göz doldurdu. Takım olarak uyumlu hareketler yapan Royal Youth, şampiyonluk için oynayacaklarını kanıtladı diyebiliriz.

 

Maçların ardından yaptığımız röportajları buradan izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=i5WYeFtIAgc