Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT’ın Kapalı Beta tarihi belli oldu!

VALORANT’ın Kapalı Beta tarihi belli oldu!

Herkesin merakla beklediği Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT’ın Kapalı Beta’sının tarihi sonunda belli oldu. Bölgelerin resmi Twitter hesaplarından eş zamanlı yapılan duyuruda, oyunun Türkiye için beta süreci 7 Nisan saat 16.00’da başlayacak.

Tahmin edileceği üzere, Kapalı Beta’ya herkes katılamayacak. Sürece dahil olacak bölgeler de sınırlı. Avrupa, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Türkiye ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgeleri Kapalı Beta’ya ev sahipliği yapacak. En kısa sürede bütün bölgelere ulaşmak istediklerini söyleyen Riot ekibi, salgın nedeniyle bunun zamanını kestiremediklerini de belirtti.

7 Nisan 16.00’da ülkemizde açılacak Kapalı Beta’ya erişebilmek için yapabileceğiniz bazı şeyler tabii ki var:

  • Öncelikle bir Riot hesabına sahip olmalısınız.
  • İkinci yapacağınız işlem ise bu Riot hesabı ile Twitch hesabınızı birbirine bağlamak.
  • Kapalı Beta bölgede aktif hale geldikten sonra ise Twitch’te yapılan VALORANT yayınlarını izleyerek oyunu deneme şansına ulaşabilirsiniz.

Mevcut sunucunun durumuna göre kabul edilen oyuncuların sayısı belirlenecek. Beta sürecinde yapılan ilerleme ise oyun resmi olarak çıkış yaptığında kaldığı yerden devam etmeyecek. Kapalı Beta’nın ne kadar süreceği hakkında ise kesin bir bilgi yok. Fakat oyunu yaza doğru çıkarmayı planlayan Riot Games, Kapalı Beta sürecini olabildiğince kısa tutmak istediğini söyledi. Geri bildirimlere göre ise bu görüş değişebilirmiş.

Kapalı Beta sürecinde VALORANT puanı alan insanlar, oyunun resmi çıkışıyla birlikte aldıkları puanın %20 fazlasıyla ödüllendirilecek. Oyunu oynamak için sabırsızlanıyoruz!