Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen Yarı Finali Sona Erdi!

VALORANT Masters Copenhagen Yarı Finali Sona Erdi!

VALORANT Masters Copenhagen turnuvasında sona yaklaşıyoruz. Bugün FPX ve OpTic arasında oynanan seri sonrası Yarı Final aşaması sona erdi. FPX rakibini mağlup etmeyi başardı ve Büyük Final’de Paper Rex’in rakibi oldu. OpTic ise turnuvaya veda etti.

Günün Özeti:

 

FPX vs OpTic

Masters Copenhagen Yarı Final mücadelesinde EMEA temsilcisi FPX ve NA temsilcisi OpTic karşı karşıya geldi. FPX bu seride rakibini 3-1 mağlup etti ve Büyük Final’e adını yazdırdı. Böylelikle FPX, APAC şampiyonu Paper Rex’e karşı Büyük Final’de mücadele edecek. OpTic ise aldığı bu mağlubiyet sonrası 3. olarak turnuvaya veda etmiş oldu.

Serinin ilk haritası OpTic’in tercih etmiş olduğu Split oldu. Bu haritada FPX, rakibinin seçmiş olduğu haritada pek de zorlanmadan galibiyete ulaştı. Haritayı 13-6 kazanan FPX, seriye 1-0 önde başladı.

Serinin ikinci haritası ise FPX’in tercihi Icebox oldu. Nispeten daha çekişmeli geçen bu haritanın kazananı tekrardan FPX oldu. Özellikle ardiis’in Chamber performansı FPX’i oldukça rahatlattı. OpTic tarafında ise FNS Icebox’ta gayet iyi bir iş ortaya çıkardı fakat galibiyet için yeterli olmadı. FPX kendi seçtiği haritayı 13-8 kazandı ve seride 2-0 öne geçti.

Serinin üçüncü haritası ise OpTic’in tercihi olan Bind oldu. OpTic bu sefer rakibine cevap vermeyi başardı. Her ne kadar roundlar çekişmeli geçse de OpTic skor olarak rahat kazandı diyebiliriz. 13-6’lık skor ile Bind’ı kazanan OpTic, seriyi 2-1’e getirdi.

Serinin dördüncü ve son haritası ise FPX’in seçmiş olduğu Fracture oldu. Haritaya 6-0’lık skor ile harika bir başlangıç yapan FPX, devamını da getirdi.Özellikle OpTic’in yıldız oyuncusu yay burada güzel işler yapsa da FPX’in galibiyetine engel olamadı. FPX böylece seriyi 3-1 kazanmayı başardı ve Büyük Final’e adını yazdırdı.

 

OpTic’in EMEA takımlarına karşı olan laneti devam ediyor

OpTic Gaming kadrosu bugüne kadar EMEA takımlarına karşı oynadığı tüm maçlardan mağlubiyet ile ayrıldı. Bu süreçte FPX sadece 1 harita kazanabildi. Son olarak FPX ile mücadele eden OpTic, bu maçı da kaybetti ve Masters Copenhagen’a veda etti.

 

 

 

Masters Copenhagen 8. Gün Özeti İçin:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-8-gun-ozeti-playoff-asamasi/

Yorum ekleyin