Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 8. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen 8. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen playoff’ları tüm hızıyla devam ediyor. Bugün itibariyle Üst Yarı Final maçları tamamlandı. Paper Rex ve Optic günü galibiyet ile kapattı. Bununla birlikte iki takım Üst Final mücadelesinde karşı karşıya gelecek. Fnatic ve DRX ise aldıkları mağlubiyetler sonrası Alt Tur 2’den turnuvaya devam edecek.

8.Gün Özeti:

 

Fnatic vs Paper Rex

Günün ilk serisi EMEA şampiyonu Fnatic ve APAC şampiyonu Paper Rex karşılaşması oldu. Turnuvanın favorilerinden biri olarak görülen Fnatic, uzun süre sonra ilk mağlubiyetini aldı. Agresif oyunu ile dikkat çeken Paper Rex, rakibi Fnatic’i 2-0 mağlup etmeyi başardı. Böylelikle Paper Rex adını Üst Final’e yazdırdı. Fnatic ise aldığı bu mağlubiyet sonrası Alt Tur 2’de Leviatán ile eşleşti.

Serinin ilk haritası Fnatic’in tercihi Ascent oldu. Paper Rex rakibinin seçmiş olduğu haritayı 13-11 kazanmayı başardı ve seriye 1-0 önde başladı. Özellikle mindfreak’in performansı oldukça etkiliydi. Fnatic tarafında ise temsilcimiz Alfajer ve Boaster gayet iyi bir iş ortaya koydu. Fakat yine de Paper Rex’in galibiyetine engel olunamadı.

Serinin ikinci haritası ise Paper Rex’in tercihi Bind oldu. Agresif oyunlara devam eden Paper Rex, bu haritada da Fnatic’e zorlu anlar yaşattı. Haritayı 13-10 kazanan Paper Rex, rakibi Fnatic’i 2-0 mağlup etmiş oldu.

 

DRX vs OpTic

Günün son serisi ise KR şampiyonu DRX ve NA temsilcisi OpTic arasında gerçekleşti. Tek taraflı haritalara sahne olan seride yüzü gülen taraf OpTic oldu. Bununla birlikte OpTic Üst Final’de Paper Rex ile eşleşti. DRX ise Alt Tur 2’de FPX’e karşı eleme maçı oynayacak.

Serinin ilk haritası DRX’in seçmiş olduğu Fracture oldu. Dominant bir performans sergileyen DRX, rakibini 13-4 mağlup etmeyi başardı.

Serinin ikinci haritası ise OpTic’in tercihi Breeze oldu. Bu haritada ise OpTic rakibine şans vermedi diyebiliriz. OpTic Breeze’i 13-4 kazanmayı başardı ve seriyi 1-1’de eşitledi.

Serinin üçüncü ve son haritası ise Bind oldu. Bind diğer haritalara kıyasla çok daha çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. OpTic ilk etapta haritayı önde götürdü ama ikinci yarı itibariyle DRX de haritaya ortak oldu. İki tarafa da gidebilecek bu haritayı OpTic 13-11 kazanmayı başardı.

 

 

Masters Copenhagen 7. Gün Özeti İçin:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-7-gun-ozeti-fnatic-ve-fpx-champions-yolcusu/

Yorum ekleyin