Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 7. Gün Özeti: Fnatic, FPX ve Leviatán Champions Yolcusu!

VALORANT Masters Copenhagen 7. Gün Özeti: Fnatic, FPX ve Leviatán Champions Yolcusu!

VALORANT Masters Copenhagen’da ilk hafta tamamlandı. Grup aşamasının ardından playoff’lar tüm hızıyla devam ediyor. Bütün itibariyle Alt tur 1 maçları sona erdi. Günün sonucunda FPX ve Leviatán adını bir üst tura yazdırdı. Guild ve XSET ise aldıkları mağlubiyetler sonrası turnuvaya veda etti.

Ayrıca FPX ve Fnatic Champions İstanbul’a katılmayı garantiledi. Guild ise EMEA Last Chance Qualifier’da yer alacak son takım oldu.

 

7.Gün Özeti:

 

FPX vs Guild

Günün ilk karşılaşması iki EMEA temsilcisi arasında oynandı. SUYGETSU’nun geri dönüşü ile birlikte FPX, rakibi Guild’i 2-1 mağlup etmeyi başardı. FPX bu galibiyet sonrası hem üst tura çıktı hem de Champions’a katılmayı garantilemiş oldu.

Serinin ilk haritası FPX’in tercih etmiş olduğu Ascent oldu. Bu haritada iki takımdan da iyi bir mücadele gördük. SUYGETSU Masters’taki ilk maçında takımını galibiyete götürmeyi başardı. Guild tarafında ise özellikle Sayf iyi bir iş ortaya koydu. Lakin FPX’in galibiyetine mâni olunamadı.

Serinin ikinci haritası ise Guild’in seçtiği Breeze oldu. Bu haritada Guild rakibine şans bile tanımadı. Guild dominant oyunu ile beraber ilk yarıyı 12-0 tamamladı. İkinci yarıda FPX’ten ufak bir çaba görülse de Guild haritayı 13-3 kapatmayı başardı.

Serinin son haritası Bind oldu. FPX önceki yenilginin üstüne harika bir cevap verdi. Decider olan Bind’da rakibin 13-4 mağlup etmeyi başardılar. Bunun sonucunda FPX seriyi 2-1 kazanmış oldu.

 

XSET vs Leviatán

Günün son serisinde NA temsilcisi XSET ve LATAM temsilcisi Leviatán karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli geçen bu seriyi Leviatán 2-1 kazandı. Bu sonuçla beraber Leviatán hem üst tura çıktı hem de Champions’a katılmayı garantiledi. NA Challengers 2 şampiyonu XSET ise aldığı bu mağlubiyet sonrası turnuvaya erken veda etti.

Serinin ilk haritası XSET’in tercih etmiş olduğu Split oldu. XSET ekibi bu haritayı 13-9 kazanmayı başardı. Özellikle zekken ve Cryo’nun performansları takımına oldukça güven verdi.

Serinin ikinci haritası ise Leviatán’ın tercihi olan Ascent oldu. Oldukça çekişmeli geçen bu harita uzatmalara kadar gitti. Leviatán 15-13’luk skor ile birlikte haritayı kazandı ve seriyi 1-1’de eşitledi.

Serinin son haritası ise Haven oldu. İkinci harita da oldukça uzadı. Haritanın ilk etabında Leviatán dominant olsa da ikinci yarı ile birlikte XSET haritaya dahil oldu diyebiliriz. İki tarafa da gidebilecek olan bu haritayı 16-14’lük skor Leviatán kazandı.

 

 

Masters Copenhagen 6. Gün Özeti:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-6-gun-ozeti/

Yorum ekleyin