Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 6. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen 6. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen playoff’ları tam gaz devam ediyor. Dün oynanan maçlar ile birlikte 6. gün sona erdi. Günün sonunda OpTic ve DRX galibiyete ulaştı. Böylelikle iki takım üst turda eşleşti. Leviatán ve XSET ise günü mağlubiyet ile tamamladı.  Bundan dolayı XSET ve Leviatán alt turda eleme maçı oynayacak.

5.Gün Özeti:

 

DRX vs Leviatán

Günün ilk serisi Kore temsilcisi DRX ve LATAM temsilcisi Leviatán arasında gerçekleşti. İki şampiyonun mücadele ettiği bu seriyi DRX 2-1 kazanmayı başardı. Bu galibiyet sonrası DRX, Üst Yarı Final’de OpTic ile mücadele edecek. Leviatán ise eleme turunda XSET ile karşılaşacak.

Serinin ilk haritası Leviatán’ın tercih etmiş olduğu Ascent oldu. Leviatán bu haritada rakibine karşı net bir üstünlük sağladı. Leviatán 13-6’lık skor ile birlikte haritayı kazandı ve seriye 1-0 önde başladı. Özellikle Tacolilla ve kiNgg’in performansları takımını oldukça rahatlattı.

Serinin ikinci haritası ise DRX’in seçtiği Breeze oldu. Seriye 1-0 geride başlayan DRX’in cevabı gecikmedi. DRX ikinci haritayı  13-5’lik skor ile birlikte kazandı. Bu galibiyet ile birlikte DRX seriye tekrardan dahil oldu.

Serinin son haritası ise Haven oldu. Çekişmeli bir mücadele izlediğimiz bu haritayı DRX kazanmayı başardı. DRX ekibi haritayı önde götürdü. Sonlara doğru ise Leviatán rakibini yakalamayı başardı. Lakin DRX son bir darbe ile birlikte haritayı 13-11 kazandı ve seriyi sonlandırdı.

 

OpTic vs XSET

Günün ikinci ve son serisi ise iki NA temsilcisi OpTic ve XSET arasında gerçekleşti. En son NA Büyük Finali’nde karşılaşan iki ekip Masters’ta kozlarını tekrardan paylaştı. NA derbisinde kazanan taraf OpTic Gaming oldu. OpTic rakibi XSET’i 2-1 mağlup etmeyi başardı. Böylelikle OpTic Üst Final’de Kore temsilcisi DRX’in rakibi oldu. XSET ise Alt Tur 1’de Leviatán ile eleme maçı oynayacak.

Serinin ilk haritası XSET’in tercih etmiş olduğu Haven oldu. OpTic rakibinin tercih ettiği haritayı 13-7 kazanarak seriye 1-0 önde başladı.  Her ne kadar XSET’in ikinci yarı itibariyle ayaklandığını görsek de yeterli olmadı. Özellikle harita özelinde Victor ve yay’in performansları takımını oldukça rahatlattı.

Serinin ikinci ve son haritası ise Bind oldu. OpTic kendi tercih etmiş olduğu bu haritayı 13-6 kazanarak seriyi sonlandırdı. Özellikle Cryo bu haritada gayet iyi bir iş çıkarsa da OpTic’in galibiyetine engel olamadı.

 

 

VALORANT Masters Copenhagen 5. gün Özeti’ne göz gezdirmek için:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-5-gun-ozeti-playoff-basladi/

Yorum ekleyin