Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 5. Gün Özeti: Playoff Başladı!

VALORANT Masters Copenhagen 5. Gün Özeti: Playoff Başladı!

VALORANT Masters Copenhagen tüm hızıyla devam ediyor. Grup aşamasının ardından playoff’lar bugün itibariyle başladı. Günün sonucunda Fnatic ve Paper Rex galibiyete ulaştı. FPX ve Guild ise playoff’a mağlubiyet ile başlamış oldu.

5.Gün Özeti:

 

Paper Rex vs Guild

Playoff aşamasının ilk maçında EMEA temsilcisi Guild ve APAC temsilcisi Paper Rex karşı karşıya geldi. APAC şampiyonu Paper Rex, rakibi Guild’i 2-0 mağlup etmeyi başardı.
Turnuvaya harika bir başlangıç yapan Paper Rex, Üst Çeyrek Final’e adını yazdırdı.

Serinin ilk haritası olan Ascent’te Paper Rex ekibinden dominant bir oyun gördük. Guild ise rakibinin bu oyununa cevap vermekte oldukça zorlandı. Paper Rex bu haritayı 13-4 kazandı ve
seriye 1-0 önde başladı.

Serinin ikinci ve son haritası ise Fracture oldu. Bu harita gayet çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu diyebiliriz. Yine de uzatmalara kadar giden Fracture’u Paper Rex kazandı ve seriyi 2-0’da sonlandırdı. Ek olarak Paper Rex ekibi seri özelinde Guild’e karşı oynadığı tüm pistol roundlarını kazanmayı başardı.

 

Fnatic vs FPX

Günün son karşılaşması ise iki EMEA temsilcisi Fnatic ve FPX arasında gerçekleşti. EMEA şampiyonu Fnatic, rakibi FPX’e karşı 2-0 galip geldi. Turnuvanın favori takımlarından biri
olarak görülen Fnatic, playoff’a güzel bir başlangıç yapmış oldu. Bu sonuç ile beraber Fnatic ekibi Üst Yarı Final’de Paper Rex’in rakibi oldu. FPX ise Alt Tur 1’de Guild ile eşleşti.

Serinin ilk haritası Fnatic’in tercih etmiş olduğu Icebox oldu. Bu haritada nispeten çekişmeli bir mücadele izledik diyebiliriz. Haritayı ilk etaplarda önde götüren FPX olsa da ikinci yarıda özellikle Derke’nin olağanüstü performansı Fnatic’i galibiyete taşıdı diyebiliriz. Fnatic ekibi kendi seçmiş olduğu Icebox haritasını 13-10’luk skor ile kazanarak seriye 1-0 önde başladı.

Serinin ikinci ve son haritası olan Haven’da ise Fnatic dominant bir performans sergiledi diyebiliriz. Fnatic bu haritada FPX’i 13-4 yenmeyi başardı ve seriyi 2-0’da noktaladı.

Özellikle Derke’nin seri boyunca sergilediği performans oldukça etkileyiciydi. Ayrıca temsilcimiz Alfajer de ilk LAN game mücadelesinden galibiyet ile ayrılmış oldu.

 

 

Masters Copenhagen 4. gün Özeti’ne göz gezdirmek için:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-4-gun-ozeti-grup-asamasi-sona-erdi/

Yorum ekleyin