Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 4. Gün Özeti: Grup Aşaması Sona Erdi!

VALORANT Masters Copenhagen 4. Gün Özeti: Grup Aşaması Sona Erdi!

 VALORANT Masters Copenhagen turnuvası tam gaz devam ediyor. Bugün oynanan maçlar ile birlikte grup aşaması sona erdi. Günün sonunda FPX ve OpTic playoff’a çıkarken, NORHTEPTION ve KRÜ turnuvaya veda etti.

 

4.Gün Özeti:

 

FPX vs NORTHEPTION

Günün ilk serisi EMEA temsilcisi FPX ve Japonya temsilcisi NORHEPTION arasında gerçekleşti. B grubundan playoff’a çıkacak son takımı belirleyecek olan bu seriyi FPX kazandı. FPX seriyi 2-0 kazanırken iki haritayı da 13-9’luk skor ile kapatmayı başardı. Özellikle ardiis’in seri boyunca sergilediği performans oldukça etkiliydi.

Bu sonuç ile beraber FPX playoff aşamasında mücadele etmeye hak kazandı. FPX’in playoff’taki ilk rakibi EMEA şampiyonu Fnatic oldu.

FPX ekibi SUYGETSU’nun vize sıkıntılarından dolayı grup aşamasında stand-in olan SEIDER ile oynamıştı. Playoff’un başlaması ile birlikte SUYGETSU’nun kadroya tekrardan dahil olması bekleniyor.

 

OpTic vs KRÜ

Günün ikinci ve son serisinde ise NA temsilcisi OpTic ve LATAM temsilcisi KRÜ karşılaştı. A grubundan playoff’a çıkacak son takımı belirleyecek olan bu seriyi OpTic kazandı. 2022 Masters Reykjavik şampiyonu OpTic, playoff aşamasına çıkmayı başardı. Özellikle Marved’ın performansı, OpTic’i ayakta tuttu diyebiliriz.

Ayrıca OpTic ekibi playoff aşamasındaki ilk maçını NA şampiyonu XSET’e karşı oynayacak. NA Challengers 2 Büyük Finali’nde XSET’e yenilen OpTic için rövanş şansı doğdu diyebiliriz.

 

 

VCT Masters Copenhagen 2.Gün özeti için: 

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-2-gun-ozeti/

 

Yorum ekleyin