Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen 2. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen 2. Gün Özeti

VALORANT Masters Copenhagen 2. gün maçları sona erdi. Günün sonunda favori olarak görülen takımlar galibiyete ulaştı. Fakat iki seri de oldukça çekişmeli mücadelelere sahne oldu diyebiliriz. İlk seriyi kazanan FPX, bir üst turda DRX’in rakibi oldu. İkinci seriyi kazanan Guild, bununla birlikte playoff aşamasına çıkan ilk takım olmayı başardı.

2. Gün Özeti:

 

FPX vs KRÜ

Günün ilk maçında EMEA temsilcisi FPX ve APAC temsilcisi XERXIA karşı karşıya geldi. 3 haritaya kadar uzayan seri oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. İlk kez FPX kadrosu ile birlikte resmî maça çıkan SEIDER, takıma iyi ayak uydurdu diyebiliriz. Buna rağmen favori olarak görülen FPX, genel olarak beklentinin altında kaldı. Karşılaşmayı 2-1 kazanan FPX, bir üst tura çıkmayı başardı.

Serinin ilk haritası XERXIA’nın seçimi olan Bind haritası oldu. FPX genel olarak Bind haritasını banlayarak başlıyordu. Fakat bu seride FPX, ban tercihini Icebox’tan yana kullandı. Uzatmalara kadar giden bu haritayı 14-12’lik skorla FPX galip geldi.  Yine de XERXIA oyuncusu Surf, operator performansıyla FPX’e zorlu anlar yaşattı diyebiliriz.

Serinin ikinci haritasında ise XERXIA ekibi, rakibin seçmiş olduğu Ascent haritasını 13-9’luk skorla kazanmayı başardı. Surf, geçen harita sergilediği performansın da üstüne koydu diyebiliriz. Surf harita özelinde 7 entry aldı ve takımına galibiyet yolunda önderlik etti.

Serinin üçüncü ve son haritası ise Haven oldu. Surf yine gayet iyi bir iş çıkarsa da  FPX’in galibiyetine engel olamadı.  Özellikle Zyppan’ın öne çıktığı haritayı FPX ekibi 13-10 kazanarak
seriyi sonlandırmayı başardı.

 

Guild vs KRÜ

Günün ikinci ve son maçında EMEA temsilcisi Guild ve LATAM temsilcisi KRÜ karşı karşıya geldi. Önceki seriye benzer olarak bu seri de oldukça çekişmeli mücadelelere sahne oldu. KRÜ ekibi bu seride rakibi Guild’i terletmeyi başardı. Lakin Guild, buna rağmen seriyi 2-1 kazandı ve playoff aşamasına yükselen ilk takım oldu.

Serinin ilk haritası KRÜ’nün tercih ettiği Bind oldu. Uzatmalara kadar giden bu haritayı KRÜ ekibi 14-12 kazanmayı başardı ve seriye 1-0 önde başladı.

Serinin ikinci haritası ise Guild’in tercih etmiş olduğu Fracture haritası oldu. Guild bu haritayı sorunsuz ve rahat bir şekilde kazandı. 13-6’lık skor ile galibiyete ulaşan Guild, seriyi 1-1’de eşitledi.

Son olarak ise Icebox haritası oynandı. Seride eşitliği bozan bu harita, uzatmalara kadar gitti. Fakat Guild bu haritayı da kazanmayı başardı ve seriyi sonlandırdı. Özellikle trexx ve Leo’nun performansı oldukça etkiliydi. KRÜ tarafında ise Mazinho oldukça iyi bir harita geçirdi. Buna rağmen KRÜ, Icebox’u kaybetmesi ile birlike seriyi 1-2 kaybetmiş oldu.

VALORANT Masters 2 – Copenhagen 1. gün özetine ulaşmak için:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-1inci-gun-ozeti/

Yorum ekleyin