Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT MASTERS COPENHAGEN 1. GÜN ÖZETİ

VALORANT MASTERS COPENHAGEN 1. GÜN ÖZETİ

VALORANT Masters Copenhagen 1. Gün Özeti

 

VALORANT Masters Copenhagen grup aşamasının ilk günü ile başladı. Çeşitli hikayelere sahip olan serilerde “underdog”ların iyi çıkış yaptığını görürken son Masters’ın devleri Optic ve Loud’un ise hayalkırıklıkları ile geri dönülmesi zor durumlara düştüklerini gördük.

 

DRX – NORTHEPTION

Turnuvanın açılış maçı Asya derbisine şahit oldu. Arka arkaya Kore’yi domine ederek gelen DRX, aylardır tepeyi zorlamasına rağmen Japonya’da Zeta ve Crazy Raccoon’u geçmekte zorlanan fakat bu sefer şeytanın bacağını kırarak Japonya şampiyonu olan Northeption ile oynadı.

İlk harita Northetion’ın seçimi Ascent haritası oldu. Karşılaşmanın iki tarafı da Jett barındıran bir kompozisyon tercihinde bulunurken aradaki tek ajan farkı DRX Omen tercihi yaparken NTH’in Astra tercihi yapmasıydı. Haritada iki pistol roundunu da hanesine yazdıran DRX ekibi, başlarda NTH’in roundlardaki iyi oyunlarına cevap veremese de harita içerisinde kontrolü yeniden ele almayı başardı ve haritayı 12-8 kazandı.

İkinci harita ise DRX takımının tercihi Bind haritası oldu. Kompozisyon tercihleri iki taraf için de farklı olan haritada özellikle Duelist tarafında Raze ve Neon gibi iki farklı tercih gördük. Bu haritada da pistol roundlarda hata yapmayan DRX, silahlı roundlarda da karşıya şans tanımadı ve haritayı 13-1 kazandı. Harita içerisinde sadece 2 kere DRX için clutch pozisyonuna düşülürken bunlardan birini DRX alırken diğeri de NTH’in aldığı tek round oldu.

Böylece gruplardaki iyi açılışları ile bilinen DRX, ilk defa uluslararası arenada boy gösteren Northeption karşısından galibiyet ile ayrıldı ve grubunda bir üst tura çıkmayı başardı. Northeption eleme maçı için FPX – XERXIA maçının kaybedenini bekleyecek.

 

LOUD – KRÜ

Günün ikinci maçında bu sefer eşleşme bizi Güney Amerika’ya götürdü. Geçtiğimiz Masters’ta finale çıkan fakat kazanamayıp turnuvayı ikinci olarak bitiren Loud, Champions’ta inanılmaz işler yapmış ancak gerek geçtiğimiz turnuvalarda gerek kendi bölgesinde sallantılı aylar geçiren KRÜ karşısına çıktı.

Loud, kendi seçtiği Fracture haritasında 2 pistol roundunu kaybetse de haritada güçlü kalan taraf olmayı başardı ve ilk haritadan üzülmeden ayrıldı. KRÜ’nün tercihi ikinci harita Haven ise Keznit’in 24 kill’lik mükemmel performansına şahit olurken yine yakın geçen haritada KRÜ 13-9 kazanmayı bildi ve seriyi 1-1’e getirdi. İkinci haritada da pistol kazanamayan Loud’un ilk iki harita sonucunda 0-4’lük bir pistol performansı olduğunu da nıt düşelim.

Son harita ise karar haritası olarak Icebox’dı. Kafa kafaya bir mücadele olan harita KRÜ maçtan kopmamayı başardı ve seriden 2-1 galibiyet ile ayrıldı.

Bu sonuçla beraber kurulduğundan itibaren sadece Masters Finalini kaybetmiş olan Loud ikinci mağlubiyetini aldı. Ayrıca KRÜ ise Brezilya takımlarına karşı çıktığı 5 serinin 5’ini de kazanarak Brezilya’ya karşı yenilmezlik serisini sürdürdü.

 

GUILD – OPTIC

Günün son karşılaşmasında EMEA temsilcisi Guild Esports, NA temsilcisi ve son uluslararası Masters şampiyonu Optic karşısına çıktı. 

İki haritaya da 7-0 gibi büyük bir dominasyon ile başlayan Guild Esports, haritaların ileriki aşamalarında kontrolü korumakta zorlandı ve Optic’in geri dönüş denemelerini tutmaya çalıştı.

Her ne kadar haritayı kapamakta zorlanan bir Guild izlesek de ilk harita Icebox’ı 13-11 kazanmayı bildiler ve kendi seçtikleri haritadan mutlu ayrıldılar. Haritadaki oyunuyla IGL koldamenta son zamanlardaki en iyi maçlarından birini geçirdi ve takımına büyük bir katkı sağladı.

İkinci harita Optic’in tercihi Split haritasıydı. Yine 7-0 gibi büyük bir açılış yapan Guild, yine Optic tarafından gelen geri dönüş denemesi ile karşı karşıya kaldı. Bu sefer uzatmaya giden seride Guild kazanmaya çok yaklaşsa da FNS’in 4 kill’lik savunma performansı Optic’i bir kez daha haritada tuttu. Çalkantılı geçen uzatmalarda 15-14’e gelindiğinde 1v2 clutch’a imza atan LEO haritayı ve seriyi kapayarak ilk defa LAN’a çıkan Guild Esports’a ilk serisinde maçı kazandırdı.

 

BUGÜNÜN MAÇLARI

VALORANT Masters Copenhagen grup aşamasının 2. günü ile bugün devam edecek.

Yorum ekleyin