Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Masters Copenhagen Şampiyonu: FPX!

VALORANT Masters Copenhagen Şampiyonu: FPX!

Yılın ikinci uluslarası VALORANT turnuvası olan Masters Copenhagen sona erdi. Paper Rex ve FPX arasında oynanan Büyük Final karşılaşmasının kazananı FPX oldu. Kıran kırana geçen bu seri 5 haritaya kadar uzadı. Sonuç olarak rakibini 3-2 mağlup etmeyi başaran FPX, Masters Copenhagen şampiyonu olmayı başardı.

VALORANT Masters 2 – Copenhagen Şampiyonu: FPX!

FPX’in Masters 2 yolculuğu:

Uzun süredir EMEA bölgesinde zirveye oynayan FPX, ilk defa katıldığı uluslararası turnuvada şampiyon olmayı başardı. FPX ekibi 2022 EMEA Challengers turnuvasında şampiyon olmayı başarmıştı. Fakat kadrodaki oyuncuların vize sıkıntılarından dolayı FPX ekibi Masters Reykjavik’e katılım gösterememişti. Lakin bunun acısını Masters Copenhagen’da çıkardılar diyebiliriz.

FPX EMEA Challengers Aşama 2 turnuvasını ise ikinci olarak tamamladı. Bu sayede Masters Copenhagen’a katılmaya hak kazandı. Fakat vize sıkıntıları sebebiyle Shao, ANGE1 ve SUYGETSU’nun etkinliğe katılamama ihtimali olduğu konuşuluyordu. Sonrasında ise ANGE1 ve Shao etkinliğe katılım gösterdi. Ama SUYGETSU vize sıkıntılarının devam etmesinden dolayı grup aşamasında takımı ile birlikte olamadı.

SUYGETSU’nun yerine stand-in olarak SEIDER kadroya dahil edildi. Grup aşaması boyunca FPX forması giyen SEIDER, takıma iyi ayak uydurdu diyebiliriz. FPX grup aşamasında 2 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak playoff’a çıkmayı başardı.

FPX playoff aşamasına FNATIC’e karşı aldığı mağlubiyet ile başladı. Böylelikle FPX kendisini Alt Tur’da buldu. Sonrasında ise SUYGETSU takıma tekrardan dahil oldu. SUYGETSU’nun gelişi ile birlikte canlanan FPX, geriye kalan maçlarından galibiyet ile ayrıldı. Sırasıyla Guild, DRX, FNATIC ve OpTic’i devirmeyi başardılar. Son olarak da Büyük Final’de APAC şampiyonu Paper Rex ile kozlarını paylaşan FPX, seriyi 3-2 kazandı ve Masters şampiyonu unvanını elde etti.

 

 

VALORANT Masters Copenhagen Yarı Final etabına göz gezdirmek için:

https://www.flankesports.com/valorant-masters-copenhagen-yari-finali-sona-erdi-buyuk-final-fpx-vs-paper-rex/

Yorum ekleyin