Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Karakter Rehberi: Brimstone

VALORANT Karakter Rehberi: Brimstone

VALORANT Karakter Rehberi’nin yeni bölümünde Brimstone’u ağırlayacağız. Karakteristik yeteneğiyle neredeyse bütün takım kompozisyonlarında yer bulan bu sert bakışlı abimiz, taktiklerin tam ortasında bulunuyor.

Brimstone, özellikle sis yeteneği nedeniyle takımların bolca tercih ettiği ajanlardan biri. Yetenek setiyle hem takım arkadaşlarına yardım edebilen hem de bolca alan kontrolü yapabilen şapkalı abimizin yetenekleri nelerdir? Nasıl kullanılır? Hemen bakalım.

 • Kuvvet İşareti (C)

Yere bir işaret atan Brimstone, bu işaret alanının içine giren takım arkadaşlarının ve kendisinin atış hızını belli bir süre için arttırır.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Bomba alanında savunma yaparken üstünüze rakiplerinizin geldiğini duyduğunuzda altınıza bir Kuvvet İşareti atıp, yüksek atış hızınızla düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.
 2. Zor durumda kalan bir arkadaşınıza Kuvvet İşareti’ni fırlatarak yardım edebilirsiniz.

 

 • Yakıcı (Q)

Silahını bir bombayla dolduran Brimstone, bombayı fırlattığı yerde rakibe hasar veren bir ateş çemberi oluşturur.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Brimstone’un Q yeteneği, genelde alan kontrolü için kullanılıyor. Kontrol etmek istediğiniz köşelere kullandığınız takdirde, eğer orada bir rakip varsa çıkmak zorunda kalıyor ve size yem oluyor.
 2. Rakibin gelmesini istemediğiniz bir yola Yakıcı’yı kullanarak, oranın kontrolünü alabilirsiniz.
 3. Dikkatli kullanılmalı. Yanlışlıkla takım arkadaşlarınızın önüne atarsanız bütün taktiğiniz alt üst olabilir. Çünkü, Yakıcı yeteneği sizi ve takım arkadaşlarını da yakıyor. Entry-Nick uyumu diyelim.

 

 • Dumanlı Hava Sahası (E)

Kolundaki bir mekanizmayla haritayı açan Brimstone, seçtiği 3 alana sis gönderir ve o bölgeyi kapatır.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Sis bombaları, FPS oyunlarda en önemli araçlardan bir tanesi. Brimstone’da bu aracın karşılığını en çok veren ajanlardan. Rakibinizin görüşü kısıtlamak ve kendinize oyun yapabilecek alan yaratmak için eşsiz.
 2. Kendi görüş açınızı kapamaya dikkat edin. Yanlışlıkla rakibinize yardımcı olabilirsiniz.
 3. Sislerinizi çok erken kullanmamaya çalışın. Raunt içinde tekrar dolmadığı için zamanını iyi ayarlamanız gerekiyor.
 4. Rakibiniz sisin içinden çıkıp sizi gafil avlayabilir. O yüzden hiçbir zaman “Sis attım artık orası güvenli.” diye düşünmeyin. Her zaman tetikte olmakta fayda var.

 

 • Uydu Saldırısı (X)

Brimstone, seçtiği geniş bir alana bombalandırma yapar ve içerisinde olan herkese öldürücü hasarlar verir.

Nasıl Kullanılmalı?

 1. Uydu Saldırısı, geniş bir alana etki ediyor. Bu da demek oluyor ki birden fazla rakip üzerinde bu ultiyi kullanabilirsiniz. Rakiplerinizin bir arada durduğu bilgisini mi aldınız, hiç düşünmeden ultinizi kullanın.
 2. Saldırırken bir yeri kontrol altına almak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken ultinizi bir bölgeye kullanıp, odaklanmanız gereken noktaları azaltabilirsiniz.
 3. Rakibiniz Spike kurarken ya da kurduğunuz Spike’ı çözerken, sesi duyduğunuz yere ultinizi kullanabilir, rakibinizi gafil avlayabilirsiniz. Bunun sonucunda büyük ihtimalle düşmanınız ölecek ve karşı takım eksik kalacak.
 4. Ne yazık ki Uydu Saldırısı, maruz kalan herkese hasar veriyor. O yüzden kendinizi ve takım arkadaşlarınızı öldürmemeye dikkat edin.

Rehber serimizin bir sonraki bölümünde görüşmek üzere! Herkese dereceli maçlarda bol şans!