Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT için yeni bir “hotfix” yayımlandı

VALORANT için yeni bir “hotfix” yayımlandı

7 Nisan’da kapalı betası başlayan VALORANT, her geçen gün daha fazla insana kapılarını açıyor. Tabi daha fazla insan oynadıkça, oyun içerisindeki hatalar ve sıkıntılar çok daha kolay bir şekilde tespit ediliyor. Riot Games ise bu problemleri bir an önce çözmek için uğraşıyor. İşte bu problemlerin bazılarının çözülmesi için dün, bir güncelleme yayımlandı.

VALORANT, kapalı betanın ilk gününden itibaren oyuncuların ilgi odağı oldu. Twitch’in izlenme listesinde en tepeye oturan ve koltuğu hiçbir şekilde bırakmayan oyun, her geçen gün içerisinde barındırdığı sorunları da çözmek için uğraşıyor ve daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

İnsanların Twitch yayınlarını izleyerek VALORANT Kapalı Betası’na ulaştığı sistemde, her geçen gün oyuna erişimi olan kişi sayısı da artıyor. Dolayısıyla hem sunucu hataları hem de oyun içi buglar gün yüzüne çıkıyor. Dün yayınlanan güncelleme de bu sorunların bazılarını çözdü:

  • Oyun içindeki bir bug nedeniyle, Cypher oyuncuları kameralarını kullanarak silah ateşleyebiliyorlardı. Bu da oyuncuların rakiplerinin fiziksel olarak önünde olmadan onları alt etmesine neden oluyordu. Bu düzeltildi.
  • Haritalarda bulunan çeşitli bozukluklar düzeltildi.
  • Arka arkaya oynanan bazı oyunların ardından ses seviyesinin düşmesi düzeltildi.

Güncelleme önce Avrupa, daha sonra ise Kuzey Amerika sunucularında aktif hale geldi.

VALORANT’ı nasıl oynayabilirim?

VALORANT’ı oynamak isteyenlerin yapması gerekenler aslında oldukça basit. Öncelikle bir Twitch hesabı açmalı ve o Twitch hesabına kullandığınız Riot Games hesabınızı bağlamalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra “Oyun içi ganimetlerin” aktif olduğu bir VALORANT yayınını izlemeniz yeterli. Eğer şanslıysanız siz de oyuna erişim sağlayabilirsiniz!