Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, VALORANT’ın espor sahnesi için bir makale yayımladı

Riot Games, VALORANT’ın espor sahnesi için bir makale yayımladı

 

VALORANT, büyük bir beklentiyle kapalı betaya giriş yaptı. Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen oyun, beklentilere şimdilik karşılık vermiş gibi gözüküyor. Peki Riot Games’in FPS oyununun espor sahnesi nasıl olacak? Rekabet için şirket nasıl bir politika izleyecek? Riot Games dün yayımladığı bir makalede bu konulara parmak bastı.

Riot Games, VALORANT’ın esporda başarılı olması için bütün ögelere sahip olduğunu düşünüyor. Bu yolun korkutucu olduğu kadar ilham verici olduğunu da belirtiyorlar. Fakat ne olursa olsun, parçaları birleştirirken acele etmeyeceklerini, her şeyin tam anlamıyla oturmasını bekleyeceklerinin de altını çiziyorlar.

Riot Games, VALORANT için hedeflerinin “Ömür boyu ilgi ve dikkat çekecek bir espor alanı oluşturmak.” olduğunu belirtiyor. Bunu yaparlarken de üç temel ilke üzerinde duracaklarını ifade ediyorlar: Rekabet bütünlüğü, erişebilirlik ve özgünlük.

Oyunu pro seviyesinde oynamak isteyenlerin, dış etkenlerden etkilenmesini minimuma indirmek ve kişinin bireysel becerisi ile takım oyununun bu yolda en önemli etken olmasını isteyen Riot, rekabet bütünlüğünü birinci sırada tutuyor.

Riot, yeni FPS oyunlarının her çeşit insan tarafından oynanabilir olmasına önem gösteriyor. Bu yüzden de erişebilirlik, bu listede ikinci sırada bulunuyor. VALORANT’ın topluluk ile birlikte büyümesini isteyen şirket, oyunun esporda kendi sesini bulmasını istiyor.

Riot Games, aynı makalede “VALORANT Topluluk Rekabet Rehberi” ve “Riot Geliştirici Portalı” makalelerini de paylaştı. Yazının tamamını buradan okuyabilirsiniz.