Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Cloud9, ilk VALORANT oyuncusunu duyurdu

Cloud9, ilk VALORANT oyuncusunu duyurdu

Daha kapalı betasının ilk haftasını geride bırakmasına rağmen VALORANT, espor takımlarının ilgisini çekti bile. Kore devi T1’in ardından, Kuzey Amerika’nın en büyük espor kulüplerinden biri olan Cloud9 da ilk VALORANT oyuncusunu duyurdu. Takım, 18 yaşındaki Kanadalı oyuncu Tyson “TenZ” Ngo ile anlaştı.

VALORANT’ın espor sahnesine adım atacağı herkesin bildiği bir şeydi. Fakat takımların bu kadar çabuk aksiyon alması, topluluk tarafından bekleniliyor muydu tam emin değilim. Özellikle oyunun henüz beta aşamasının başında olması bu şaşkınlığı gayet anlaşılabilir kılıyor.

Oyunun betasının ilk günü bir Twitch Rivals düzenlenmişti. Fakat bu, tanıtım için yapılmış bir şov maçıydı. Riot’un VALORANT’ın espor sahnesi için belli bir süre bekleyeceği tahmin ediliyordu. Kulaklara fısıldanan son söylentiler ise gerçeğin tam aksi olduğunu söylüyor.

Yurt dışı kaynaklarının paylaştığı son haberlerde, Riot tarafının şimdiden espor organizasyon şirketleri ile gizli gizli görüştüğü yer aldı. Riot’a bunun ilgili sorular sorulduğunda ise şirket, cevap vermeyi reddetti.

TenZ, 18 yaşında genç bir oyuncu. Profesyonel espor kariyerine CS:GO oynayarak başlayan Kanadalı, ATK, Cloud9 gibi takımlarda yer almayı başarmıştı. Son olarak ATK’de geçici olarak mücadele eden genç oyuncu, son dönemlerde yayıncılığa ağırlık vermişti.