Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Minecraft RTX beta sürümü PC için bu hafta geliyor!

Minecraft RTX beta sürümü PC için bu hafta geliyor!

Dünyanın neredeyse en popüler oyunları arasında en ilk sıralarda yer alan Minecraft için bir süredir beklenen yeni bir RTX(ray-tracing) beta sürümü geliyor.

PC tarafı için gelecek yeni beta sürümü, ışınlarla daha haşır neşir bir oyun deneyimi sunacak. 

Işıklar, gölgeler ve yansıma gibi detayların daha gerçekçi görüneceği bu beta sürümü oyuncuları mutlu edecek gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi ilk Minecraft oyunu 10 yıl önce sunuldu. Bunca yıl geçmesine rağmen oyunun hala çok popüler olduğunu görüyoruz.

Yapılan yüzlerce iş birliği sonucu oyun kendini gündemde tutmayı başarıyor. Yeni ışın sürümü oyuna gerçek zamanlı sinematik kalitede grafik deneyimi sunacak deniyor. Oyundaki fiziksel davranışları simüle eden yeni beta sürümü, merakla bekleniyor. 

NVIDIA, Minecraft tekelinde ilk gerçekçi görseller üzerinde geçen yıl çalıştığını açıklamıştı. Şimdiye geldiğimizde ise 16 Nisan tarihinde Windows bilgisayarlar için beta sürümü geliyor.

RTX dünyası gerçekçi detaylarının dışında oyunun tek oyunculu deneyimini devam ettirecek. İşte RTX modu kapalıyken oyun grafikleri ve RTX modu açıkken oyunun görüntüsü: