Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ünlü ses sanatçısı Rick May, corona virüsüne yenik düştü

Ünlü ses sanatçısı Rick May, corona virüsüne yenik düştü

Corona virüsü, yaşamımızı tamamıyla etkilemeye devam ediyor. Sağlığımızı ve yaşamımızı koruma altına almak için yapmamız gereken şeyleri eksiksiz yapmaya devam etmeliyiz. Her ne kadar kendimize dikkat etsek de dünyadan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Team Fortress 2’de Soldier karakterini seslendiren efsane seslendirme sanatçısı Rick May, corona virüsü nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetti.

Seattle merkezli sanat okulu Rekindle School, yaptığı açıklamada Rick May’in corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Oyun toplulukları bu gelişme karşısında şok oldu. Kamuoyu ile paylaşılan detaylı raporda, Rick’in şubat ayında öksürük problemi yaşadığı yer alıyor.

Rehabilitasyon için sağlık evine yatan sanatçı, burada hastalığı atlatmayı başaramayıp Seattle’daki Swedish hastanesine aktarıldı ama ne yazik ki COVID-19 nedeniyle burada vefat etti.

Rick May, Team Fortress 2’de Soldier karakterini seslendirerek hafızalara kazınmıştı. TF2’nin yanı sıra Sly 3: Honor Among Thieves, Claw, Star Fox 4, Ollo in the Summer Valley Fair ve nice yapıtta yer almıştı. Rick, kariyeri boyunca 330 şovda farklı görevlerde yer almıştı. En iyi dönemlerinde ise Renton Civic Tiyatrosu’nda ve Civic Light Opera’sında sanat yönetmeni görevini üstlenmişti.

Oyuncular, Rick anısına çeşitli tweetler attı ve onu her zaman iyi anacaklarını ve hiçbir zaman unutmayacaklarını dile getirdiler. Oyun içinde de ünlü ses sanatçısını anmak için toplanan oyuncular, Soldier seslendirmelerini aynı anda kullanarak aktörü yâd etti.