Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT, AFK kalanlar için cezaları arttırıyor

VALORANT, AFK kalanlar için cezaları arttırıyor

Rekabetçi oyunlarda biz oyuncuların canını sıkan birçok neden var. Bunların başında ise takım arkadaşlarımızın “AFK” kalması geliyor. Riot Games, VALORANT için bu problemin önüne geçebilmek için en başından işi sıkı tutacağının sinyallerini verdi.

Rekabetçi bir oyun oynarken herkesin başına gelmiştir. Oyundan keyif almak ya da kazanmak için bir maça girersiniz fakat takım arkadaşınız herhangi bir sebep nedeniyle AFK kalır. Oyun keyfi de böylece baltalanmış olur. VALORANT’ın henüz kapalı betada olması nedeniyle de bu sorunla sıklıkla karşılaşılabiliyor.

VALORANT ekibi, dün resmi Twitter hesabından attığı bir tweet ile AFK cezalarını arttıracağını açıkladı. Ekip attığı tweet’te, “AFK kalanlar için cezaları arttırıyoruz. Birkaç raunt boyunca AFK kalanlar, artık daha uzun bekleme sürelerine sahip olacaklar. Belli bir süre boyunca bu uygulamayı yakından takip edeceğiz. Fakat lütfen, sıraya girdiğiniz oyunları tamamlayın.” ifadelerini kullandı.

AFK kalanlar için cezaların bununla kısıtlı kalıp kalmayacağı henüz belli değil ama Riot tarafının bu olayın önüne geçmek için farklı yaptırımlar üzerinde çalıştığını tahmin etmek çok zor değil.