Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Apex Legends’in 5. sezonu başladı

Apex Legends’in 5. sezonu başladı

Çıkış yaptığı dönemde tüm dünyayı kendine hayran bırakan Apex Legends, 5. sezonuna giriş yaptı. İlk dönemlerdeki popülerliğini fazlasıyla yitiren Battle Royale oyunu, getirdiği yenilikler ile birlikte eski oyuncularına tekrar ulaşmak ve hali hazırda oynayan oyuncuların ise oyun deneyimini arttırmayı planlıyor.

Apex Legends, 5. sezonunun adını “Fortune’s Favor” olarak belirledi. Bütün platformlarda aynı anda aktif olan sezon, iki gün önce başladı. Yeni sezonla birlikte “Loba” adındaki yeni bir karakter de oyuna eklenmiş oldu.

Fortune’s Favor, Apex Legends’in ilk haritası olan King’s Canyon’da da çeşitli değişikliklere neden oldu. Skulltown ve Thuderdome bölgeleri yıkılırken, haritanın üzerine “Charge Towers” eklendi.  Bu kulelerde ulti şarjınızı tamamen doldurabileceksiniz.

Sezon 5 ile birlikte Apex’in ilk “PVE” görevi olan “The Broken Ghost” da oyuncuların karşısına çıktı. Oyuncular bu görev kapsamında bütün sezon boyunca 9 gizemli antik parça toplayacak. Görevi başlatmak için herhangi bir rekabetçi maçta “Treasure Pack’i” bulmanız gerekiyor.

Sezonun ilk iki haftası sadece King’s Canyon haritası oynanabilir olacak. İlerleyen süreçte ise World’s Edge haritası da rotasyona dahil olacak.