Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Unity oyun geliştirmek isteyenler için ücretsiz fırsatlar sunuyor

Unity oyun geliştirmek isteyenler için ücretsiz fırsatlar sunuyor

Dünyanın en büyük oyun motoru olan Unity platformu, Corona virüsü pandemisi nedeniyle yüzlerce saatlik oyun geliştirme derslerini ücretsiz veriyor. Oyun geliştirme ve 3 boyutlu modelleme ile ilgilenenlerin yakından bildiği platform yeni hamlesiyle oyun geliştiricileri sevindiriyor.

Söz konusu karar 20 Haziran’a kadar sürecek. Toplamda üç boyunca geliştiricilere ücretsiz sunulacak Unity, hevesli oyun geliştiricilerini kodlamadan tasarıma kadar her konuda kurslara katılmaya davet ediyor. Bunun yanında kullanıcılar Unity'nin günlük etkileşimli canlı derslerine de erişebilecekler.

Özellikle bağımsız oyun geliştiricileri arasında popüler olan Unity, oyun camiasının parlayan yüzü olarak karşımıza çıkıyor. Hollow Knight, Escape from Tarkov, Cuphead gibi oyunlara güç veren platform, kapılarını bir süreliğine herkese açıyor.

Bir oyun yapma fikrini hiç düşünmemiş olsanız bile, en azından oyun geliştirmeye giden yolu daha iyi anlamak için sunulan dersleri değerlendirmeye değer. Tüm profesyonel oyun motorları gibi, Unity oldukça geniş, bu yüzden önce Unity ile Başlarken bölümüne göz atmanızı tavsiye ederiz.