Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ubisoft’un sevilen PC oyunu mobil tarafa taşınıyor

Ubisoft’un sevilen PC oyunu mobil tarafa taşınıyor

Düşük sistem gereksinimi, kolay alışılan oyun kontrolleriyle sevilen Ubisoft oyunu Brawlhalla için mobil versiyon geliyor. Oyun yıllar önce oyunseverlerin karşısına çıktı ve oldukça yüksek puanlar aldı.

Brawlhalla’nın yeni mobil versiyonu hem iOS hem de Android kullanıcıları için sulunacak. Oyunun 6 Ağustos 2020 tarihinde oyunseverlerin karşısına çıkması planlanıyor. Brawlhalla’nın mobil versiyonu çapraz platform desteğine de sahip olacak.

Ubisoft dün gerçekleştirdiği etkinlikte 4 farklı oyununu görücüye çıkarttı. Bir süredir adından söz ettiren Ubisoft’un mobil tarafa yönelmesi de tesadüf değil zira, mobil oyunlar oldukça popüler ve Brawlhalla gibi bir oyunun mobil versiyonun olması zaten bekleniyordu.

Brawlhalla, 2017 yılında PC, Mac, PlayStation 4 için kullanıma açılmıştı. 2018 yılında, Xbox ve Nintendo Switch kullanıcıları da oyunu deneyimleme şansına ulaştı. Son rakamlara göre oyunun 40 milyondan fazla kişiye ulaştığı ortaya çıkıyor. Brawlhalla ister ikili teke tek, ister dörtlü olarak arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz bir platform oyunu. Savaşmak üzerine odaklı olan oyun iki boyutlu ve Mortal Kombat gibi değişen mekanlara göre, değişen zorluklar bulunuyor.

Mobil tarafa gelecek oyun 6 Ağustos'ta Android ve iOS için ön kayıta açılacak. Oyunun mobil versiyonunu anlatan bir video da paylaşan Ubisoft iddialı duruyor.