Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ubisoft, Apple ile Google’ı dava etmişti: Amacına ulaştı!

Ubisoft, Apple ile Google’ı dava etmişti: Amacına ulaştı!

Dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Ubisoft geçenlerde Rainbow Six Siege kopyası Area F2 oyunu için Apple ve Google‘ı mahkemeye vermişti. Açık açık ‘’benim oyunumun klonlanmasına izin veremezsiniz’’ diyen Ubisoft davasında haklı bulundu.

Mobil oyun tarafında güçlü kozlara sahip olan Çin merkezli geliştiriciler arasında yer alan Alibaba Group tarafından geliştirilen Rainbow Six Siege kopyası Area F2 hem Apple’ın App Store’unda hem de Google’ın Play Store’unda yer alıyordu.

Area F2 mobil oyunu, popüler Rainbow Six Siege oyununun tamamen aynısı yani kopyası olmasıyla Ubisoft’un tepki göstermesine neden olmuştu. Şirket haklı bir gerekçe göstererek iki teknoloji devini bu oyunu kaldırması noktasında uyarmıştı ancak iki uygulama mağazasında hala yer alan oyun için Ubisoft hukuki yollara başvurmuştu.

Söz konusu hukuki yollar noktasında ilk meyvelerini toplayan şirketin ilk başarısı ise Area F2 mobil oyununun şu an Play Store’dan kaldırılması oldu. Bakalım Apple tarafından kaldırılma hakkında bir hamle gelecek mi?