Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Futbolist, VALORANT takımı için yeni koçunu duyurdu

Futbolist, VALORANT takımı için yeni koçunu duyurdu

VALORANT’ın asıl çıkışı yaklaştıkça, profesyonel espor takımları da bu alandaki gelişmelere öncelik veriyor. Daha önceleri yurt dışındaki takımların kadrolarını ya da anlaştığı oyuncuları duyurduğunu görmüştük. Ülkemizin en başarılı espor kulüplerinden biri olan Futbolist de bu kervana katıldı.

FIFA, PUBG, PUBG Mobile, Dota 2, Clash Royale, Hearthstone ve nice oyunda, takımları ile yurt dışı ve yurt içi başarılara ulaşmış olan yeşil beyazlı kulüp, Riot Games’in yeni FPS oyununda da planları olduğunu belli etti. Takımın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, VALORANT Takım Koçu olarak Azam Onur “sLog” Vardar ile anlaştıkları açıklandı.

SLog, 2000-2007 yılları arasında Counter-Strike 1.6’da profeyonel oyunculuk deneyimi bulunan, 2018 yılında da Bursaspor Esports’un CS:GO kadrosuna koçluk yapan, FPS oyunlarına hakim tecrübeli bir profesyonel. Koç, bu gelişmeyle ilgili duygu ve düşüncelerini Flank Esports’a anlattı:

“Yeni bir oyun'a geçiş ve bu işi ciddiye alan bir organizasyonla bu geçişi yapmak heyecan verici. Henüz birçok şeyi konuşmak için çok erken olsa da Riot Games'in bu oyunu da espor sahnesinde üst sıralara taşıyacağına inanıyorum. Kişisel olaraksa 20 yıl önce oyuncu olarak başladığım espor serüvenini şu günlerde koçluk ile devam ettirmek, tecrübelerimi yeni ve genç oyunculara aktarmak çok keyif verici. Futbolist 'i her oyunda olduğu gibi bu oyunda da üst sıralara taşımak için elimden gelen her şeyi yapıyor olacağım.”

– Genelde takımlar kadrosunu tamamladıktan sonra kadrosuna bir koç getirir. Şu anda ise sen kendi kadronu kurabilecek esnekliğe sahipsin. Takip ettiğin, listende olan oyuncular var mı ve VALORANT'ta profesyonellik düşünen oyunculara bir koç olarak nelere dikkat ettiğini söylemek ister misin?

“Yeni bir oyun olması ve birçok farklı oyundan kariyer planlaması yaparak bu oyuna geçen çok oyuncu olduğu için bir süre deneme süreci olacak oyuncular için. Belli bir süre oyunun da gidişatını takip etmemiz gerekiyor. Futbolist yeniliklere açık olan bir takım ve bu benim hoşuma gidiyor, risk almaktan çekinmeyeceğiz oyuncu konusunda. Ancak henüz oyuncu takip etmek için çok çok erken, belli bir süre geçmesi ve oyuncuların/takımların ciddiyetini görmemiz gerekiyor. Oyunculara en büyük tavsiyem saha içi performansları kadar saha dışı(çalışma) performanslarının da çok önemli olduğu. "Yetenekli biri sıkı çalışmadığında, sıkı çalışan birine kaybeder!"