Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Twitch Stream Aid 2020’ye katılacak isimler belli oldu!

Twitch Stream Aid 2020’ye katılacak isimler belli oldu!

Twitch'in yardım amaçlı düzenleyeceği etkinlik Stream Aid 2020'ye katılacak isimler belli oldu. Listede birçok ünlü bulunuyor.

Corona virüsünün Dünya genelindeki etkileri, insanları daha da dijitalleşmeye itti. Bu süreçte video oyunları, yayın, dizi, film platformları gibi sektörlere ilgi bir hayli arttı. Mümkün olduğunca dışarı çıkmamaya özen gösteren bilinçli kesim, zamanının büyük bir kısmını bu platformlarda harcamaya devam ediyor. En büyük yayın platformlarından biri olan Twitch, bu olanağı yardım amaçlı kullanmak için Stream Aid 2020 adında bir etkinlik organize ediyor. Hem etkinlik hem de turnuva ayağı olan Stream Aid 2020'ye farklı sektörlerden ünlü isimler katılacak.

Yapılan açıklamaya göre Twitch'in ana kanalı müzik odaklı olacak. Dünyaca ünlü DJ'ler Diplo, Don Diablo, Steve Aoki'nin yanı sıra Ryan Tedder, Luke Steele, Dan Smith ve daha niceleri canlı performanslar sergileyecek. Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz. Turnuva kısmında ise Fortnite ve UNO oynanacak. 

Etkinliğin asıl amacı, Corona virüsünden etkilenen kitlelere maddi yönden destek olarak birlikteliği sağlamak. Toplanan bağış, Dünya Sağlık Örgütü'ne aktarılacak. Geçtiğimiz haftalarda benzer bir etkinlik Facebook Gaming tarafından yapılmıştı. Facebook, yayından elde edilen geliri Birleşmiş Milletler Vakfı'na bağışlamayı tercih etmişti.