Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Spyder incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Spyder incelemesi

Apple Arcade platformunun oyunlarını incelemeye devam ediyorum. Her geçen yeni oyunlar eklenerek kütüphanesini genişleten platformun yeni üyelerinden olan Spyder, size biraz heyecanlı biraz de elektronik bir deneyim sunuyor.

İncelediğim önceki Apple Arcade oyunlarından farklı olarak Spyder, biraz daha aksiyonlu ancak yine bulmaca ve basit görevler üzerine kurulu bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Agent 8 olarak adlandırılan kahramanımız, yüzeylerdeki casus macerasında size eşlik ediyor. Nostaljik bir evrende geçen oyunun Britanya Casus Teşkilatı ile olan bağları sizi karmaşık bir hikayeye sürüklüyor.

Sofistike minyatür bir robot örümcek olan Agent 8, deneysel teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş ve casusluk yeteneği kazandırılmış. Oyunun açıklamasında Agent 8 ile kendinizi dünyayı kurtarmaya adadığınızı ve dünyaya başka bir gözle bakarken aynı zamanda robotik aletleri daha fazla kullanacağınız mekaniklere sahip olduğu üzerinde duruluyor. 

Bu maceranın içinde dikkat gerektiren bulmacaları çözerken aynı zamanda gizli istihbaratları ortaya çıkartıyorsunuz. Grafikler noktasında oldukça başarılı bir deneyim sunan oyunun, dinamik oyun kontrolleri keyifli dakikalar geçirmenizi sağlıyor.

Spyder’ın dört yaşın üzerindeki herkes için uygun bir aile dostu oyun olduğunu söylemek mümkün, yeni Apple Arcade oyunu şu zamanlarda gerçekten de ihtiyaç duyulan dinlenme ve rahatlama hissini yaşatan nadir oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunda belli başlı kolaydan zora doğru ilerleyeceğiniz görevler bulunuyor. Bu görevleri yaparken bazen fiziksel atlamalar ya da mekanik butonlara yaptığınız dokunmalar ile ilerlerken, bazen de bulmaca tabanlı mekanikler ile karşılaşıyorsunuz.

Hatta aksiyon bazı noktalarda öyle artıyor ki Call of Duty helikopterden atlama sahnesine göz kırpacak noktaya geliyor. Bazı noktalarda ise oyunun Portal gibi bir evrene ışınlandığını görüyorsunuz, bu ise oldukça eğlenceli.

Söyledim ya robot bir örümceği kontrol ediyorsunuz, yüzeylerde rahat şekilde gezebilen vakumlu bacaklara sahipsiniz. Bu nedenle duvarda, klavye tuşlarında ya da engebeli bazı zorlu yüzeylerde kontrol oldukça kolay oluyor.

Burada da elbette bir istisnadan bahsetmeden geçmeyelim, minik robot örümceğimiz ıslak yüzeylerde sorun yaşayabiliyor bu nedenle masada dökülmüş bir kahve varsa onun etrafından dolanarak mekanı geçmenizi öneriyorum.

Spyder sizi her noktada doyuran bir oyun

Bazı objelerle etkileşime girebiliyorsunuz ve bu sayede oyunun daha da içene girdiğinizi hissedebiliyorsunuz. Oyunun başında sahip olmadığınız bazı yeteneklere ise oyunun ilerleyen bölümlerinde ulaşabiliyorsunuz.

Oyun kısaca eğlenceli, renkli, bazı noktalarda zorlayıcı olmasıyla dikkat çekiyor ve kısa sürede bitirilebiliyor. Eğer oyunları baştan sona kısa sürede bitirmek istiyorsanız Spyder tam da size göre bir oyun.

Eğer bu incelemeyi beğendiyseniz, diğer Apple Arcade oyunlarını incelediğim yazıları aşağıya bırakıyorum. Önerilerinizi yorumlar kısmından yazarak bildirebilirsiniz.

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Hot Lava incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Sayonara Wild Hearts incelemesi

Karantinada oynanabilecek Apple Arcade oyunu: Assemble with Care incelemesi