Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Türkiye Büyük Finali’ne son bileti kim alacak: IW vs SMB

Türkiye Büyük Finali’ne son bileti kim alacak: IW vs SMB

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi’nde yavaş yavaş finale doğru yaklaşıyoruz. Dün oynanan ilk yarı final karşılaşmasında Fenerbahçe Espor, NASR Esports’u 3-2 skorla yenerek mevsimin ilk finalisti olmuştu. Bugün oynanacak olan Papara SuperMassive Blaze vs DenizBank İstanbul Wildcats karşılaşmasının kazananı ise 10 Eylül’de İzmir’de Türkiye Büyük Finali’nde Fenerbahçe Espor ile karşılaşacak.

Papara Super Massive Blaze’in çeyrek final performansı

Geçtiğimiz mevsimi 8. sırada bitirip play-offları kaçıran SMB, bu mevsim lig aşamasını 4. sırada bitirerek çeyrek finalde Galatasaray Espor’un rakibi olmuştu. Birbirlerine lig aşaması skoru olarak yakın olan bu iki takımın geçen haftaki karşılaşması ise pek de yakın olmadı. SMB’nin, geriden gelip GS’nin de onlara yardım etmesiyle kazandıkları 1. maçın dışında seri boyunca kazandığı diğer 2 maçın bitiminde de 10 bine yakın altın üstünlüğü vardı. Özellikle eski GS oyuncuları Focus ve Ksaez’in şov yaptığı serinin MVP’si de SMB orta koridoru Ksaez olarak seçildi. Bir süredir ŞL’de boy gösteren Ksaez belki de bir seride ilk defa bu kadar ölümcül ve patlayıcı gözüküp bunun sonucunda da toplamda 4 mevsim beraber oynadığı ormancısı Kireas’la ilk defa bir Bo5 seri kazandı. NASR Esports’un yarı finale yükselen takımlardan Fenerbahçe Espor’u rakip olarak seçmesiyle de SMB, yarı finalde IW’nin rakibi oldu.

DenizBank İstanbul Wildcats için büyük bir şans

Lig aşamasını 2. sırada bitiren ve serinin favorisi olan DenizBank İstanbul Wildcats ise seriye tarihlerinde ilk kez TBF oynamak için çıkacak. 2019 Yaz’ında HWA’dan IW olarak yapılandıktan sonra neredeyse her mevsim tepe sıralar için aday olan takım, şu ana kadar sadece Kış Mevsimi Finalleri’nde boy göstermiş ve katıldıkları 3 KMF’nin 2’sini kazanmıştı. Lig tarihinin en uzun süre beraber oynayan kadrosu olarak ekibin sonraki hedefi ise tarihlerindeki ilk TBF’de kupayı kaldırıp Worlds’e katılmak. Her ne kadar son 2 MSI’daki temsilcimiz olsa da IW aslında HolyPhoenix dışında daha önce hiç Worlds görmemiş oyunculardan oluşuyor. Mevsimin En Değerli Oyuncusu seçilen HolyPhoenix’in oynadığı tek ve son Worlds ise… Worlds 2014, tam 8 yıl önce.

Her ne kadar uluslararası arenaya çıktıklarında onlardan beklediğimiz seviyede performans gösterememiş olsalar da IW, rolünün bölgemizdeki en iyi ilk 2-3 oyuncularından oluşan çok kaliteli bir kadroya sahip ve Fenerbahçe Espor’un lig aşamasından hareketle IW’nin en büyük rakibi gibi gözüken NASR Esports’u elemesiyle birçok insan için kupa için en büyük aday. Fakat son şampiyonun ilk önce SMB sınavını başarıyla geçmesi gerekiyor. Lig aşamasına göre konuşacak olsak IW’nin serinin favorisi olduğu oldukça açık ama dünya çapında her bölgede play-off serilerinin hep 5 maça uzadığını, SMB’nin de özellikle Ksaez’in de çıkışıyla çok iyi oyunculara sahip olduğunu göz önünde bulundurursak bizi tekrardan çok eğlenceli bir seri bekliyor olabilir.

Yorum ekleyin