Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonluk Ligi’nde ilk finalist belli oluyor: Fenerbahçe Espor vs NASR Esports

Şampiyonluk Ligi’nde ilk finalist belli oluyor: Fenerbahçe Espor vs NASR Esports

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi Play-offları’nda şaşırtıcı sonuçlara sahne olan çeyrek final eşleşmelerinden sonra sıra yarı finallerde! 27 Ağustos saat 14.00’te Fenerbahçe Espor ve NASR Esports’un kıyasıya mücadelesine sahne olacak olan ilk yarı final eşleşmesine gelin bir göz atalım.

Geçen hafta Fenerbahçe’den ne umduk, ne bulduk?

Lig aşamasındaki performanslarından hareketle çoğu kişinin play-offların ilk maçında karşılaşacakları rakip kim olursa olsun eleneceğini düşündüğü Fenerbahçe Espor, geçtiğimiz hafta herkesi şaşırtmayı başardı. Taraftarın en çok eleştirdiği isim olan stillnumb’ın inanılmaz performansı, Naak Nako’nun ligin başındaki acemiliğinden yavaş yavaş sıyrılıp seri içinde inisiyatif alacak hale gelmesi, BAO’nun övgü dolu performansının yanında bu sefer Carry’nin de yer alması ve SeongHwan da bazı maçlarda kendini göstermesi derken Fenerbahçe Espor gerçekten bambaşka bir takımmış gibi gözüktü DP karşısında. Koç Invokid’in “Her zaman inandık, inanmasak çalışmazdık.” diyerek anlattığı bir mevsimde FB’nin lig aşamasında 2 defa da bileğini bükemedikleri rakiplerini 5 maçlık seride bu kadar göstere göstere yenmelerinin açıklamasını onlar için gerçekten sıkı çalışmadan başka bir şeyle açıklamak oldukça zor. DP’nin ise çeyrek finalde lig aşamasından daha aşağıda bir performans ortaya koyduğunu ve bazı oyuncularının seri içerisinde var olamadığını ve beklenilen performansı sergilemediğini gördük. Yine de genel olarak Fenerbahçe Espor geçtiğimiz hafta sınavına çalışmış, play-offlara hazır ve motivasyonu oldukça yüksek bir takım olarak gözüktü.

Fenerbahçe Espor – NASR Esports eşleşmesi

Lig 3.süne karşı aldıkları 3-1 galibiyetle yarı finale yükselmeyi başaran Fenerbahçe’nin, NASR Esports’un yarı finalde rakip olarak kendilerini seçmeleri sonucu finale çıkmak için lig 1.sini 3 defa yenmesi gerekecek. 2 hafta önce bu eşleşmeyi duyan herkes bu serinin sonucuna “3-0 temiz NASR galibiyeti” derdi belki ama (favori hala NASR olarak kalsa da) artık Fenerbahçe’ye şans verenler, en az 1 maç alır diyenlerin sayısı oldukça artmıştır diye düşünüyorum. Özellikle orta koridorda gözle görülür bir performans artışı yaşayan Fenerbahçe Espor eğer bu formunu sürdürecek olursa bu yarı final serisi NASR için umdukları kadar kolay geçmeyebilir. Fakat sarı-lacivertli ekip ne kadar beklentilerin üstünde bir performans sergilemiş olsalar da yine de bu, FB’nin ligin en dominant takımına karşı oynayacağı ve seride favori olmadıkları gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle ligin en iyi ormancısı seçilen Chieftain’ın Bolulu ile beraber neler yapabildiğini hepimiz 9 hafta boyunca gördük ve Fenerbahçe Espor bu ikiliyi durdurma konusunda DP karşısında lig aşamasındaki halinden daha toparlanmış gözükse de bazı maçlarda hala tutuk gözüken SeongHwan eğer biraz daha vites arttırmazsa gerçekten zorluk yaşayabilir.

2021’de lige katıldığından beri her lig aşamasını ilk 3’te bitiren NASR Esports daha kupa kaldıramamış bir organizasyon konumunda. Bu mevsim tarihlerindeki en dominant lig aşamasını oynayan takım ise bu sefer kupa kaldırmaya hiç olmadıkları kadar yakın gibi gözüküyorlar. Ek olarak orta koridorları Bolulu’nun her Yaz Mevsimi’nde ayrı bir canavar olduğunu ve farklı formalar altında ŞL’den Worlds’e gönderdiğimiz son 2 takımın kadrosunda yer aldığını unutmamak gerek. Oynadığı ormancılarının performansını karşılıklı olarak arttırmasıyla bilinen Bolulu, yanında Chieftain varken kupaya giden yolda önüne çıkan tüm takımlar için Vadi’de aşılması gereken en büyük zorluk olacak. Geçtiğimiz hafta taraftarların gönlünü geri kazanmayı başaran stillnumb ise bu yarı final serisinde Bolulu karşısında zorlu bir sınava çıkacak.

Yorum ekleyin