Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TOSFED, espor turnuvası düzenliyor!

TOSFED, espor turnuvası düzenliyor!

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, RedBull ana sponsorluğunda düzenlenecek turnuvalar TOSFED Dijital Pist Şampiyonası ve TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası'nı duyurdu.

Evde kalmanın hayati önem taşıdığı bu günlerde birçok spor organizasyonundan mahrum kalıyoruz. Bu sebeple espora olan ilgi artıyor ve büyük kuruluşlar seyirciler için dijital dünyaya adım atıyor. Bu kuruluşlardan biri olan TOSFED, alanında bu işin öncülerinden olarak bugün yaptığı açıklamada 2020 yılında düzenleyeceği turnuvaları duyurdu. RedBull ana sponsorluğunda organize edilen turnuvaların ilk etabında TOSFED Dijital Pist Şampiyonası, ikinci etabında ise TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası gerçekleştirilecek.

Turnuvalara mayıs ayında, Twitch platformu üzerinden start verilecek. İlk etap olan Dijital Pist Şampiyonası'nda sektörün önde gelen yarışçıları Playstation 4 konsolu üzerinden Granturismo GT Sport oyununda kozlarını paylaşacak. Bu turnuvanın şampiyonu 23-25 Ekim tarihlerinde Fransa'da düzenlecenek FIA Motorsports Games'te ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Turnuvanın ikinci etabı olan Ralli Şampiyonası'nda ise şampiyon olan pilot para ödülünün sahibi olacak. 

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, "TOSFED olarak 1 yıldır çalışmalarına devam ettiğimiz ve içinde bulunduğumuz zor süreçte ‘evde kal’ çağrılarımızı destekleyen bu önemli organizasyona her yaş grubundan büyük bir katılım bekliyoruz. İşbirliği yapmaktan her zaman mutluluk duyduğumuz gerek sporcu seviyesinde gerekse organizasyon seviyesinde motor sporlarına çok büyük destek veren ana sponsorumuz Red Bull ile birlikte başarılı bir organizasyonu hayata geçireceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Organizasyonun medya sponsoru ise Motorsport.com olacak. Otomobil yarışlarına ilgi duyuyorsanız, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun düzenleyeceği turnuvaları kaçırmamanızı öneririz.