Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri TI 10 Ödül havuzu rekor kırdı!

TI 10 Ödül havuzu rekor kırdı!

The International 10 ödül havuzu, ödül havuzunu bir günde 4 milyon dolara çıkaran rekor ‘Battle Pass’ seviye paketi satışı ile 25 Milyon doları aştı.

 
Dota 2 Ödül havuzu takipçisinde de göründüğü gibi çıkışından bu yana 37.gün itibariyle mevcut olarak toplam 6,2 milyon dolar ve geçen yılın bu noktasından %34.7 daha yüksek. 30. Günde ödül havuzu 16 milyon dolardan 20 milyon dolara zıpladı, önceki yedi yıllık tarihindeki herhangi bir günden daha yüksek. 

Daha önce bildirildiği gibi, TI10 ödül havuzu, potansiyel olarak COVID-19 salgınının yarattığı durgunluk ve sosyoekonomik hasar nedeniyle, geçen yılın büyüme oranının üzerinde çok az durdu. Turnuvanın kendisi belirtilmemiş bir tarihe ertelendi, ancak Battle Pass’in kullanılabilirliğinin bir sonucu olarak henüz uzatılacağına dair bir gösterge yok.

Aynı zamanda 2 gün önce, fanlar tarafından oylanarak çıkış yapan ‘Collector’s Cache’ çıkış yaptı, bu kutulardan 15 tane açan otomatik olarak 36 Battle Pass seviyesi atlayacak ve istenmeyen kutular iki seviye karşılığında geri dönüştürülebilecek. Kutu sadece 30 gün boyunca satışta olacak. 


via: esportsoberver