Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The Witcher: Soundtrack Albümüyle Fantastik Bir Dünyaya Kapı Açan Dizi

The Witcher: Soundtrack Albümüyle Fantastik Bir Dünyaya Kapı Açan Dizi

Andrzej Sapkowski'nin roman serisinden ve romanın uyarlandığı video serisinden diziye aktarılan, Henry Cavill'in başrolünde yer aldığı Netflix dizisi The Witcher, doğaüstü güçlere sahip bir yaratık avcısı olan Rivialı Geralt’ın maceraları üzerinden kader ve aile hakkında bir öykü anlatıyor. İnsanların çoğu zaman yaratıklardan bile daha kötü olduğu bu dünyada yalnız takılmayı tercih eden Geralt’ın yolu, güçlü bir büyücü olan Yennefer ve genç prenses Ciri ile kesişiyor. Üçlünün bu tehlikeli Kıta’da hayatta kalabilmek için bir araya gelmesi ve güçlerini birleştirmesi gerekiyor.

The Witcher, roman ve oyunseverlerin beğenisini kazanmayı başardığı gibi soundtrack albümüyle de dikkatleri üzerine çekti. Oyun serisinde de etkileyici müzik kullanımıyla dikkat çeken The Witcher, bu başarısını diziye de yansıtmayı başardı. Sonya Belousova ve Giona Ostinelli'nin imzasını taşıyan dizinin soundtrack albümü geçtiğimiz ocak ayında yayınlandı. Sonya Belousova ve Giona Ostinelli ikilisinin hazırladığı birbirinden başarılı ve etkileyici parçaların yanında dizide Geralt’ın yolculuğu sırasında karşılaştığı ozan Jaskier karakterini canlandıran Joey Batey'in seslendirdiği parçalar da özellikle çok konuşuldu. Dizinin karanlık atmosferine mizahi bir yön katan Jaskier karakteri, dizinin komedi unsurunu sırtlayan karakter olarak konumlanırken, Jaskier'in söylediği parçalar-özellikle  Her Sweet Kiss ve cover üstüne cover yapılan Toss a Coin to Your Witcher- izleyicilerin ilgisini çekmeyi başardı.

The Witcher hayranlarına, 55 şarkı ve 3 saat 3 dakikalık bir müzik şöleni sunan The Witcher'ın soundtrack albümünü buradan dinleyebilirsiniz.