Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty Mobile’ı hangi oyun kollarıyla oynayabilirsiniz?

Call of Duty Mobile’ı hangi oyun kollarıyla oynayabilirsiniz?

Call of Duty Mobile geçen yılın son aylarında kullanıcılara sunuldu. O andan itibaren önemli kullanıcı rakamlarına ulaşan oyunun hala bazı destekleri sağlamaması eleştiri oklarının üstüne çevrilmesine neden oluyor. Her oyun koluyla oynanmayan oyunun bazı oyun kollarıyla oynandığı biliniyor. Peki, Call of Duty Mobile’ı hangi oyun kollarıyla oynayabilirsiniz?

Normalde hiçbir oyun kolunu desteklemeyen oyun yeni güncellemesiyle bu sorunu çözmüş oldu. Yalnızca PlayStation 4 kolu ve Xbox One oyun koluyla oynanabilen CoD Mobile’ın ilerleyen günlerde desteklediği sayıyı artıracağı düşünülüyor. Bu desteklerin artması önemli zira oyun deneyimini daha doyurucu noktaya taşıyan oyun kolları artık birçok mobil oyunda kullanılabiliyor.

CoD Mobile'ı bir PS4 veya Xbox One oyun koluyla oynatmak için Bluetooth üzerinden Android veya iOS cihazınıza bağlamanız yeterli. Bir telefona veya tablete bağlı olup olmadığınıza bakılmaksızın işlem yalnızca birkaç saniye sürüyor. 

Android'de bir oyun koluyla Call of Duty Mobile nasıl oynanır?

Android işletim sistemine sahip telefonunuzun Bluetooth özelliğini açın. Sonrasında (hangi oyun kolunu kullanıyorsanız) yeni cihazı eşleştir seçeneğine tıklayın. Oyun kolunun düğmesi yanana kadar bekleyin ve yanıp sönmeye başlayana kadar tuşa basılı tutun.

Call of Duty Mobile'ı iOS'ta bir oyun koluyla (iPhone veya iPad) oynama

Android işletim sistemine sahip telefonlar gibi iPhone ya da iPad için de Bluetooth özelliğinin açılması ilk adım olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında benzer adımları geçmeniz gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise cihazınızın güncel olması. iOS 13 ve üstü sürümleri destekleyen oyunun yeni güncellemesi için telefonunuzu güncel tutmanız gerekiyor.