Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri 3 hafta evde ne yapacağız diyenler için Singleplayer oyunlar

3 hafta evde ne yapacağız diyenler için Singleplayer oyunlar

 Ülke olarak zorlu günlerden geçiyoruz.  Hayattaki en önemli şeyimiz olan sağlığımıza normalden çok daha fazla dikkat ettiğimiz bu zamanlarda, çeşitli önlemler alıyoruz. Bu önlemlerden birisi de okullara ara verilmesi. 3 hafta, uzun bir süre. Bizler de bu uzun süreyi değerlendirebileceğiniz, oynamanızı önerdiğimiz 5 Singleplayer oyunu sizler için derledik.

 

A Plague Tale

10-15 saatlik oynanış süresiyle A Plague Tale, son zamanlarda çıkış yapan başarılı yapıtlardan bir tanesi. Hikâyesiyle ön planda olan oyunun görselleri, diyalogları ve hikâye anlatımı oldukça başarılı. 1349 yılında, Fransa Krallığı bir salgınla boğuşuyor. Bu salgın nedeniyle birbirlerini kollamak zorunda kalan ve salgını bir şekilde durdurmak isteyen Amicia ve kardeşinin hikâyesini oynadığımız bu oyunda, stresli ama bir o kadar da duygusal anlar sizleri bekliyor.

 

Frostpunk

Frostpunk, 10 saatten 70 saate kadar uzanan bir oynanış zenginliğiyle bize uzun ve yenilikçi bir deneyim sunuyor. Tamamen donmuş bir dünyada, bir avuç insanın hayatta kalmak için tek umudu sizsiniz. Strateji deneyimini sonuna kadar yaşatan, toplumunuzun geleceği için aldığınız kararlardan dolayı kendinizi sorgulayacağınız Frostpunk, geniş karar yelpazesiyle bu dönemde kaçırmamanız gereken bir oyun.

 

Football Manager 2020

Uzun süre boş vaktiniz var ve bu vakti değerlendirebilecek uzun soluklu bir oyun arıyorsunuz. Hal böyle olunca Football Manager’in bu listede olmaması şaşırtıcı olurdu. Bir futbol kulübünü yönettiğimiz oyun, sınırsız oyun saatiyle bir adım öne çıkıyor. Yenilenen oyun mekanikleri ile serinin son oyunu, takımınızla birlikte başarıya koşmanız için sizin taktiklerinizi bekliyor.

 

Dead Cells

Rogue-like oyun türündeki Dead Cells, oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız türden bir oyun.  Çıkış yaptığı sene Yılın En İyi Oyunu ve Yılın En İyi Indie oyunu gibi ödülleri cebine koyan Dead Cells, tekrarlanabilir oyun tasarımıyla uzun süre sizi meşgul edecek. 2D tasarımıyla kullanıcılarına hoş bir görsellik sunan oyunda, rakiplerinizi tek tek alt ederken hem rahatlamış hem de tatmin olmuş hissedeceksiniz.

 

Stardew Valley

Geldik listenin son ve en rahatlatıcı oyununa. En basit haliyle bir yaşam simülasyonu olan Stardew Valley, uzun ve keyifli bir oyun deneyimini bizlerle buluşturuyor. Bahçıvanlık yaptığımız, balık tutup karnımızı doyurduğumuz, bulunduğumuz kasabadaki diğer insanlarla arkadaşlıklar kurup onları ziyarete gittiğimiz oyunda, hayatınızı devam ettirebilmek için zaman zaman zorluklarla da karşılaşabiliyorsunuz. Hayatın kendisinde olduğu gibi, “bir şeyi elde etmek istiyorsan önce onun için çalışmalısın” mottosunu kendi teması haline getiren Stardew Valley, bu uzun arayı değerlendirebilmeniz için en iyi seçeneklerden.