Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The Division 2 ve Tropico 6

The Division 2 ve Tropico 6

The Division 2 ve Tropico 6 çıkıyor

Online açık dünya oyunu olan The Division 2 çıkıyor. İlk oyunda Black Friday çılgınlığında, ABD dolarına bulaştırılan Smallpox  isimli virüsün tüm dünyaya yayılması sebebi ile düşen hükümetlerden sonra ortaya çıkacak isyanları ve katliamları emir verildikten sonra önlemek için eğitilen hiç bir sorun yok iken ise sivil yaşam süren bir ekibin üyesiydik. İlk günlerinde tüm oyun dünyasını sarsan ve her yerde karşımıza çıkan The Division biraz kendini tekrar etmesi sebebi, birazda üzerinde ki ilgiyi devam ettirecek yenilikleri oyuna getirmekte geciktiği için ana kitlesini oluşturduktan sonra yavaş yavaş alt sıralara ilerlemişti.

 

Geçen günlerde sistem gereksinimleri açıklanan Division 2′ nin bu sefer New York yerine Washington da geçtiğini öğreniyoruz. 2. oyunda ise Washington da kurulan yeni hükümet için çalışan The Divison ekibinin üyesi oluyoruz. Hükümetin yokluğunda ortaya çıkan çetelerin karşısına çıkacağımız ve tüm dünyada demokrasi ile birlikte salgın ortamını yok etmeye çalışacak yeni ABD başkanını ile birlikte ülkeyi yeniden kurmaya çalışacağız. yanında olacağız.

 

Muz Cumhuriyeti simülasyonu olan Tropico’nun 6. oyunu geliyor, bu oyunda yapamayacağınız şey yok!

İsterseniz seçimlere hile karıştırabilir, tüm hizmetleri ücretsiz yapabilir ya da tam bir diktatör olabilirsiniz. Bir adada ne kadar aksiyon olabilir ya da bir ada ne kadar büyüyebilir diyorsanız bu oyunu görmemişsiniz demektir. Volkan patlamalarından, İngilizlerin saldırılarına, ekonomik krizlere ve seçimlere kadar birçok olayla karşılaşacağınız oyun çağ sistemi üzerinden ilerliyor.  Koloni Çağı, Dünya Savaşları Çağı, Soğuk Savaş Çağı ve Modern Zamanlar Çağlarında kararlarınızı bu olaylar üzerinden almanız gereken savaşlar ve hikayeler bulunuyor. Sürekli eğlenebileceğiniz bu oyunda yine de sıkılırsanız 1-2 felaketi görmezden gelerek olacaklar ile eğlenebilirsiniz.

 

Altıncı oyunda köprü kurmak ve korsanlık sistemi gibi merak uyandıran özelliklerin yanı sıra  bazı şeylerin görünüşlerinin değişmesi, binalara özel çalışma saatleri gibi özelleştirmeler, baz istasyonları ve bilindik turistik ikonları çalıp adanıza getirmek gibi ufak tefek yenilikler de getirilmiş. Unreal Engine 4 motoru ile çalışacak Tropica 6’nın en büyük haritaya sahip olacağını da belirtmek isterim.