Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hearthstone’un yeni paketi: Rise of the Shadows

Hearthstone’un yeni paketi: Rise of the Shadows

Sızıntılara göre Hearthstone’un yeni genişleme paketinin adının Rise of the Shadows olacağı konuşuluyordu. Blizzard çok geçmeden yaptığı açıklamayla dedikoduları doğruladı ve Rise of the Shadows’u açıkladı. Dünya genelinde 9 Nisan tarihinde piyasaya sürülecek oyunda 135 yeni kart bulunacak ve oyunda birçok iyileştirme yapılacak. Oyun yeni ve eski kartların tekrar kullanabilir hale gelmesi şeklinde güzel bir karışım verecek.

https://youtu.be/WUdGUBDR_9k

Rise of the Shadows temelde Rafaam’ın askerlerini toplayıp Dalaran şehrini ele geçirme istediğini anlatıyor. Year of the Dragon sezonunda bu hikaye akışı tamamlanacak ve Rafaam’ın temel amacını ve yapacaklarını hep birlikte göreceğiz.

League of Evil grubunu lideri olan Rafaam’ın oyuna yeni efsanevi Warlock kartıyla dahil olacağını söylemekte fayda var. Warlock kartlarına dahil olan Rogue, Shaman, Priest ve Warrior sınıflarıyla birlikte kötülük çetesi çok güçlenecek.

Dalaran şehrini savunacak sınıflar ise Druidler, mageler, paladinler ve hunterlar olacak.

League of Evil çetesinin minyonlarına ise bu genişleme paketinde Lackey adı verilecek. 1/1 güçte olan Lackeylerin güçlü aktifleri olacak ve gelecekte çıkacak olan genişleme paketlerinde de yer alacaklar.

Oyunun temel mekaniği ise Twinspell taktiği üzerine olacak. Twinspell büyüsü içeren kartları kullandığınızda kartın aktif özelliği kendini kopyalayarak aynı kartta bir tane daha sahip olmanıza yol açacak.

 

Oyunun tekli hikaye modu Mayıs ayının ortalarında açıklanacak.