Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Karakterleri: Clash

Rainbow Six Karakterleri: Clash

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununda yer alan karakterleri incelediğimiz seriye, savunma takımından ‘Clash’ ile devam ediyoruz.

Asıl adı Morowa Evans olan Clash, Londra, İngiltere’de doğmuş ve büyüdü. 35 yaşındaki karakter,  şiddet içeren çatışmalarda ırkçı gruplara karşı mücadele eden grubuna liderlik yaptı. Bu göreve, arkadaşı ve akıl hocası olan Tray Pearson bir isyan sırasında yağmacıları durdurmaya çalışırken ölünceye dek devam etti. İki ay sonra Evans, Metropolitan Police Service (MPS)’e yardım teklifinde bulundu çünkü bu sistemde bir fark yaratmak istiyordu.  MPS, şiddet içeren protestoları durdurmaya yardım ettiği takdirde kendisine temiz bir sayfa açma fikrini sundu. Evans bu teklifi kabul ederek MPS’e katıldı ve kariyerini burada sürdürdü. 2011’de Londra İsyanı süresince, polis memuru Evans şiddeti önlemek için bölgesel destek grubunda ön sıralarda yer aldı ve grubu yönetti. Özel izinleri ile Gold Command toplantılarına katıldı ve isyan önleme grubunun lideri olduğu yıllarda, kalabalığı kontrol altına alma stratejilerinde yeni tasarılar ortaya koydu. . Evans, polis memuru olduğu süre boyunca 274 kişiyi tutukladı. Askeri bir madalya kazanmasına yol açan olağanüstü cesareti, her alanda kendisini öne çıkaran özelliği olmaya devam ediyor. Tüm bu başarılı kariyerinin ardından edindiği tecrübe, hizmet kaydı ve azimli karakteri sebebiyle Rainbow’da yer edindi.

Clash, kalkan ile hareket eden ilk savunma ekibi karakteridir ve bu kalkan, birincil silahında bulunur. İkincil silahına istediği herhangi bir anda geçiş yapabilir ancak bunun için kalkanı kendisinden uzaklaştırması gerekir. Uzatılabilir, silindirik şekilli kalkanın ön kısmından düşmanlara yüksek voltajlı elektrik atarak yavaşlatan, özellikli bir silahtır.

Savunma takımında yer alan Clash düşmanlarla mücadele sırasında şu ekipmanları kullanıyor:

Birincil silah: CCE Shield

İkincil silahlar: P-10C ve SPSMG9

Diğer ekipmanlar: Dikenli tel ve el bombası

Kendisine özel ekipmanları ve disiplinli bir polis memuru olmasıyla bilinen Clash, savunma takımında güçlü ve sevilen karakterlerden biridir. Rainbow Six’e yeni karakterler gelmeye devam edecektir ancak ne Clash’ın ne de diğer sevilen karakterlerin geri planda kalmayacağını tahmin etmek de zor değil.